Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan változik a víz kémhatás...

Hogyan változik a víz kémhatása pusztán a levegőztetés miatt?

Figyelt kérdés
Savasodik vagy lúgosodik?
2009. nov. 23. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom (nem 100%) savasodik. Egy kcisit. Ugyanis a levegőben van egy rész szén-dioxid, ami vízzel egyesülve szénsavat képez. Lúgosító anyagról nem tudok a levegőben.
2009. nov. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez elég meggyőző magyarázat volt:)Én elhittem:)
2009. nov. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Salx Narval ***** válasza:
Én mondok egy ellenpéldát,az intenzív levegőztetés,kihajtja a vízből a CO2- t, a klórgáz is hamarabb távozik a vízből ha erősen levegőztetünk.Az erős levegőztetés,finom porlasztással, elősegíti az algásodást.Mindig az adott helyzet dönti el, hogy milyen mértékű levegőztetést kell alkalmazni.A víz PH- értékét,jelentős mértékben, csak ok-okozat formában módosítja.
2009. nov. 24. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Példaként vegyük a majdnem teljesen sómentes RO-s vizet, meg egy átlagos keménységű csapvizet. Levegőztetésnek egy átlagos akváriumlevegőztetőt, akváriumi méretekre.


Ilyen behatárolt körülmények között (halak növények nincsenek) hogy változik a levegőztetett víz kémhatása?

2009. nov. 24. 12:45
 5/10 anonim ***** válasza:

Az RO vízét sehogy sem változtatja, mivel az gyk. desztilláltvíz. Az a változás, amit a beoldódó CO2 okoz elhanyagolható, pláne, hogy beoldódnak levegőztetés nélkül is.


A sóval telített(ebb) vizet lúgosítja, de itt ne egész, hanem tized értékekben gondolkodj.


Tehát a gyakorlatban elhanyagolható a levegőztetés hatása.

2009. nov. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Meg tudnád magyarázni hogy miért lúgosodik?
2009. nov. 25. 01:21
 7/10 anonim ***** válasza:

Pontosan megmagyarázni nem tudom neked, de tapasztalt.


Tengeri akvarisztikával foglalkozom. Itt az alapvető szűrő szerkezetet fehérje kicsapónak hívják. Ez úgy képzeld el, mint egy bazi nagy vízzel teli henger amibe baromi sok finom levegőbuborékot nyomnak.


Ha pl. ezt leállítod akkor leesik a PH.

2009. nov. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Salx Narval ***** válasza:
Ezt én, nem értem.Ha leállítod a habolót, akkor gyakorlatilag a lúgosodásért felelős szerves anyagok szűrését,(lehabolását)állítottad meg.Ami azt jelenti, hogy tovább bomlanak a fehérjék és lúgosítják a vizet.Mitől esne le a PH? Szerintem tiszta víz esetében kb semleges PH mellett,akvarisztikai szinten, nem mérhető a változás.Ha ennél többet szeretnél tudni,akkor tudományoknál tedd fel a kérdést, ott talán tudja valamelyik kémikus.
2009. nov. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem semleges irányba tolja el, a víz PH értékét, az-az a savanyút lúgosítja,a lúgost savanyítja. Tehát addig okoz változást, amíg el nem éri a semleges PH-t.
2009. nov. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a bomlástermék savasít tudtommal...
2009. nov. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!