Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lehet észre venni, ha...

Hogy lehet észre venni, ha méreg van az akváriumba?

Figyelt kérdés
Halottam már, ha méreg jut az akvárium vizébe a halak képesek kiugrani. De, hogy lehet észre venni, ha nagyon klóros a víz, vagy mérgezett? Össze vissza uszkálnak a halak?
2009. nov. 23. 19:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hassal felfelé lebegnek a víz tetején.
2009. nov. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
jó de akkor már kipurcantak nem?
2009. nov. 23. 19:04
 3/17 anonim ***** válasza:
Pipálnak a halak,feljönnek kapkodni a levegőt,klór viszont sehogyse kerül be,hiszen,mint akvarista,tudod,hogy a vizet kezelni kell vízkezelővel vagy hagyni kell órákat álni a vizet(én ált 24órát hagytam,de igazából én vízkezelőzök.)Ugyhogy a víz klórtalan,ha nem klórtalanítod,számíthatsz a puisztulásra,és a rövid életű halakra.És az akváriumot fedni kell épp azért hogy ne ugorjanak ki.
2009. nov. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
elsőnél a pont!:-D
2009. nov. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Persze ogy tudom! Hohó! Ezt ne tudnám! :D csak érdekel...
2009. nov. 23. 19:17
 6/17 anonim ***** válasza:
Ahhor nem értem,hogy hogy kerülne a vízbe klór,hisz eltávolítjuk.Amugy ha ilyet tapasztalsz azonnali 50%os vízcsere.Pipálnak amugy akkor is ha kevés a vízben oldott oxigén.
2009. nov. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ugy kerül klór, hogy cseréltem a vizet, és 5 literbe kell 1 ml klórsemlegesító, ami 30 csepp, és épp kifogyott(tudtam, de bíztam benne, hogy nem fog) és csak 15 kerül ment bele, és reméltem nem lesz bajuk, és beleöntöttem. Szerencsére nem lett bajuk, de izgultam megnehaljanak... legközelebb ilyet nem teszek az tuti!
2009. nov. 23. 19:22
 8/17 anonim ***** válasza:
Jah,csak ennyi?:DAmugy hagyhattad volna állni,de amugy én van hogy elfelejtek vízkezelőzni a 20literesemben,így nincs bajuk,de azért nem kéne nekem se így.ha javasolhatok,a sera vízkezelője nagyon jó,tudom,nem annyi mint a 100ft-os vízkezelő,de biztos lehetsz a minősgben,és több litert tudsz vele kezelni.nem tudom hogy mennyi a különbség ár és literszámot nézve,de szerintem közel járnak egymáshoz...
2009. nov. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
nem 100 hanem 400 :D 1ml elég 5 literre, és olyan 2x8 at szoktam cserélni... Az olyan egy kis üvegcse elég 3x-i cserére.
2009. nov. 23. 19:30
 10/17 anonim ***** válasza:

Ez itt?vagy hasonló,ilyen csepegtetős,nem?

[link]

met akkor elég drága helyen vásárolsz.Akkor már tényleg megérné az a sera... 1200 400literre való vízkezelő,én egy vödörbe alig tudok olyan keveset kimérni(az 54literesemben 2 vödör vizet cserélek 1-2hetente,és ez a vízkezelő megvan lassan egy éve és még van belőle.Na jó,1 éve nincs de egy fél tuti.

2009. nov. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!