Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen és mennyi halat tarthat...

Milyen és mennyi halat tarthatok 54 l-es akváriumban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Vettünk egy 54 l-es akvárium szettet,amiben egy számi harcoshal fiú és két kékpajzsos páncélos törpeharcsa biztosan lesz,mivel ők már megvannak. Szeretném ha tanácsot adnátok,ekkora helyre mit és mennyit tehetek még kezdő akvaristaként. Már nagyon sokat olvastam utána,de olyan sok kizáró okot találtam.Vagy a vízhőmérséklet,vagy a medence nagyság nem megfelelő az általam kiszemelt halak esetében.Túl sok az összeférhetetlenség.Nem szeretnék abba a hibába esni hogy megveszem csak azért mert szép!Köszönöm a tanácsokat!


2009. nov. 14. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
Én a helyedben melléjük vennék 6 vörös neont és 6 ékfoltos razbórát.Szépek is és azonosak az igényei.Nálm is majdnem ugyan ez a felállás ugyan ennyi literben,csaknem ennyi hallal...Sajnos én csak örökbefogadtam egy részét,a csapatot én bővidgetem ahogy tudom,nálam 6 vörös neon 2 fekete 3 ékfoltosrazbóra 1 páncélos harcsa(olyan mint amit te is említettél) törpe szívóharcsa garnéla és 3 almacsiga van,de ha tehetném ugy cereberélnék,hogy ugy nézzen ki a felhozatal,ahogy leírtam.Esetleg még mehetne bele pár törpe szívóharcsa,de az nem aszik valami sok algát,inkább akkor almacsiga.Csak vigyázz el ne szaporodjanak,a petéket mindig szedd le a víz feletti párás részből,amikor van.Lucky
2009. nov. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia, a páncélos törpeharcsa remek választás, egy algaevőt (Ancit) mindenképpen ajánlanám. Namost a sziámi harcost sztem felejsd el. Nekem 54 literes akváriumom van és vettem bele egy harcos halat és szétszedett mindenkit, nem véletlenül ez a neve. NE vegyél oda ilyen halat, nem véletlenül tartják külön minden haltól. Kezdő akvarista halakat vegyél bele, szifó, guppy stb.
2009. nov. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm,nagyon sokat segítettetek!Az én elképzeléseim is hasonlóak:),legalább megerősítettetek benne!
2009. nov. 14. 13:45
 4/4 anonim ***** válasza:
A bettámat együtt tartom a többiekkel,semmi bunyó...Nem lesz bajuk...
2009. nov. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!