Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Drága egy ilyen levegőztető?

Drága egy ilyen levegőztető?

Figyelt kérdés
Ismerösömnél láttam, ilyen hosszabb "cső" amiből vagy 5-6 darab cső ált ki, és levegőztetett elég magas nyomással. Elfelejtettem megkérdezni tőle...:S Ez jó levegőztető lehet? Drága lehet?
2009. nov. 5. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Van egy Un légpumpa,amibe egy levegőztetőcső csatlakozik,ezt egy porlasztókőre kell tenni és ezt kell beletenni a a vízbe.Ha több részre ágazik,akkor egyszerüen kell venni lyen elosztó pöcköt,ugy néz ki mint egy + jel, kb 60ft/db,de lehet csomagban is venni pl Auchanban.Van benne porlasztó levegő cső és olyen elosztó is.Amugy egy légpumpa ára: már 3000ft-tól tudsz venni légpumpát.Csövet is tudsz méretre is venni,nem egy nagy összeg,és a porlasztó is "pár százas ajánlat..."Szoval a Légpumpa ára a húzósabb,anmugy levegőt benyomni nem kell valami nay nyomás...Csak mint egy sima pumpa úgy működik.Egy hártyával nyomja be azthiszem a levegőt egy mozgó motorszerűség.Nem nagy cucc.Csak nem szabad a légpumpát a vízszint alá tenni,nehogy a levegő csövön meginduljon vissza a víz.Vagy kell venni egy ilyen visszacsapó szelepet,de ha több ágra osztod,akkor több is kell,nehogy egyszercsak reggel egy tócsa legye a szobádban.Szia Lucky
2009. nov. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
már bocs de ez így elég értelmetlen a cső amiből a többi cső jön ki valószínű csak egy elosztó aminek a végén kell lenni egy légpumpának aminek a fajtájától,minőségétől függ drága e vagy nem.
2009. nov. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja, értem kösz!
2009. nov. 5. 21:21
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Ha olyanra gondolsz, aminél egy vastagabb csövön vannak vékonyabb leágazások, akkor az drága, de kb. 20 akvárium mehet róla.

Az első válaszban volt néhány butaság: Lehet, hogy az Auchan-Cora tengelyen 3000-től indul a légpumpa ára, de ennek kb. a feléért is beszerzhető szaküzletben megbízható készülék. Ha van még rá egy kis pénzed, akkor Schego (5000-től), mert az tényleg halk. Ja, nincs vele tele a Tesco.

Ha mindegy ágra teszel egy visszacsapó szelepet, akkor olyan szépen lefolytod a teljesítményt... hogy veszel még egy légpumpát valamelyik multiban. Tehát 2000 helyett költöttél 10000-et. Lehet ezt okosan is csinálni.

Kedves Lucky! Látom a lekesedésedet és a jó szándékot a hozzászólásaidban, de ez sokszor kevés. Kérlek csak akkor válaszolj, ha van komoly tapasztalatod az adott témában, mert így jóval többet ártasz, mint használsz!

2009. nov. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha ilyen okos vagy,akkor válaszolgass mindenkinejk.Ha egy kevés jót írtam minden válaszhoz,már az is több mint a semmi.De majd legközelebb kérek tanácsot,hasonlóan magasan művelt akvaristáktól mint te,nehogy ártsak a válaszommal,amugy miután írtam eszembe jutott hogy elég az összekötések végére tenni visszacsapót,és az hogy több ágra oszthatja az igaz,nálam is 3 részre van osztva.Nem azt mondtam hogy 10000 ágra ossza...Kössél még belém légyszi más válaszokál is,had tanuljak Mester...
2009. nov. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Yoda mester,amugy még hozzáfűzném,hogy alapbol 3000ft-os légpumpáról beszéltünk,te áttértél a mondandódba 2000-esre és mondtad hogy abbol is kettőt kell venni.Akkor nem 10000 az összeg hanem 4,és a 3000esekben is csak 6,szoval nem értelek.Amugy meg leírtam hogy a hipermarketekben 3000,nem azt irtam hogy mindenhol és mindegyik fajta ennyi.Mindegy,hagyjuk is,csak kipuffogtam magam.Be kell látnom,nem vagyok igazi akvarista csak egy egyszerü haltartó.Mostantól ugy kell aláírnom hogy Unlucky
2009. nov. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Unlucky!

Beleszámoltam a sok-sok visszacsapó szelepet és emiatt a második légpumpát. Ilyen egyszerű.

Továbbra sem fogom kellemetlenül érezni magam, ha butaságokat írsz.

Csak értsd meg, hogy a tanács felelőséggel jár.

2009. nov. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszönjük az ujjabb hasznos válaszodat...
2009. nov. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!