Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tisztítsam megfelelően...

Hogyan tisztítsam megfelelően az akváriumom alját?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 3 kisebb akváriumom van(20-25 literesek). Mániámmá vált a sziámi harcoshalak tartása, ezért külön külön van nekik akvárium, sajnos a környezetemben nagyon sok felelőtlen ember tartott akváriumot és ha megunta vagy valami miatt 1-2 hal maradt meg nekik rögtön ki akarták lökni őket. A jó szívemnek köszönhetően ezeket a halakat befogadtam, de sajnos egyre gyarapszik az akváriumba élők száma, és a talajt sem tudom most már normálisan takarítani(állandóan feltúrják). Mit tehetek hogy normálisan tisztára tudjam a talajt tartani?
2009. okt. 19. 10:37
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Hozzá tennék még valamit! Sajnos nagyon sok halat fogadtam már be, ezért szeretném őket külön tenni. (2 db gömb molly, Tányér lazac, 3 guppy, 4 neon, Fátyolfarkú aranyhal, 1 algaevő, 2 almacsiga és 2 db olyan hal amit nem tudom megmondani mi a fajtájuk.(olyanok mint az aranyhal csak gülü szemük van és fekete, tarka színekben) A kérdésem konkrétan az lenne melyiket tehetem be a bettához?
2009. okt. 19. 10:55
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Most pontosan nem értem hogy mit értesz a talaj tisztán tartásán. Nekem is bettám van amúgy. Ha nálam nagy takarítás van teljes vízcsere meg minden, akkor én át szoktam mosni alaposan a kavicsokat.

Am a csigákat, a neonokat és az algaevőket nyugodtan beteheted a bettád mellé, csak arra vigyázz hogy ne legyen túlzsúfolva az aksid halakkal. Szerintem a nagyobb halakat, mint pl az aranyhal azt ne tedd be mellé. És más fátyolosfarkúakat se, mert nem igazán szeretik egymást.

2009. okt. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Amúgy az a gülüszemű hal az véletlenül nem teleszkópszemű aranyhal? :)
2009. okt. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Lehet! Ilyen halam még nem volt, úgyhogy lehet hogy az a neve. A talaj normális tisztítását úgy értem , hogy a halak teljesen feltúrják az aljzatot és olyan furcsa a víz már 1-2 nap alatt. Nem tudom miért! Pedig van szűrés az aksiban!
2009. okt. 19. 17:57
 5/12 anonim ***** válasza:

Létezik a kisállatkereskedésekben aljzattisztító is egy hosszú cső aminek a végén egy háromszög alakú nyílás van, a másik végén egy pumpa olyan mint amivel a vizet szokták leengedni, nagyon praktikus, csak neked nagyon gyorsan kell vele takarítanod mert kicsi az akváriumod.

Az aranyhalak (a fekete a teleszkópszemű, ahogy az előző válaszadó is írta)hideg vizű halfaj, ezzel szemben a többi meleg vizű.

Érdemes lenne tehát az aranyhalakat külön akváriumba tenni, mivel eléggé meg tudnak nőni is, esetleg tegyél hozzá algaevőt.

A többi hal mehet együtt de figyelj a neon halakra mert csipkedni szokták a guppik farkát, és lehet a bettáét is.

Ők szeretik a meleg vizet, úgyhogy ha max.23fok van nálad érdemes betenni hozzájuk egy vízmelegítőt is.

2009. okt. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom az aranyhalnak legalább egy 100 literes aksi kellene, de sajnos a gazdasági válság engem is elért, úgy hogy egy jó ideig nem tudom neki biztosítani a 100 litert.a levegőztetőről és a vízmelegítőröl meg nem is beszélve Jó ötletnek tartom hogy külön kéne tenni őket, de max. egy 25 literes aksit tudnék nekik csak biztosítani. .A bettával kapcsolatosan, úgy tűnik nem nagyon kedvel senkit, egy almacsigát tettem be hozzá próba képen, és rögtön megtámadta. A talaj tisztításával kapcsolatban: Mennyibe kerül pontosan egy ilyen talajtisztító?
2009. okt. 19. 21:09
 7/12 anonim ***** válasza:

Az aljzattisztító 2000ft körül van.

A betta agresszív? Ez érdekes, ha hím akkor is csak egy másik hímmel szokott az lenni, általában előbb támadják meg őt, mint fordítva.

Szerintem ha kicsik még az aranyhalak akkor egy 25l-es akváriumban is eléldegélnek, és vízmelegítő sem kell nekik.(de egy levegőztető azért kell nekik, elég a pumpás is)

Az almacsiga meg fogja rágni a növényeidet, és ha sok van érdemes ritkítani, mert túl szaporodik, bár a múlt évben hiány volt belőlük a boltokban.

2009. okt. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Salx Narval ***** válasza:
Ha az aranyhalakat külön teszed, ( jobban járnál, ha becserélnéd a halasnál valami másra)megszűnik a talajtúrás a bettánál.Egy másfél méteres slag segítségével,könnyen leszívhatod a talajról az ázalékot és egyben a vízcserét is megoldottad.Az aranyhalas aksiba 2-3 mm szemnagyságú folyami sódert kell tenni és szűrőt, de még így is a víz felét le kell venni hetente.Nagyon kicsi lesz nekik a hely, egy idő után.Más halat ne tegyél melléjük. Óvatosan etess és nem kell fűtés az aksiba.SN
2009. okt. 20. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A 25 literes aksi csak addig kell, míg nem tudok egy nagyobbat venni nekik. Nem tudtam, hogy nem kell nekik melegítő, de azt tudtam hogy kell nekik a levegőztető. Tehát csak néhány hónapról van szó. Max. megmarad a 25 l aksi karanténnak. A bettával kapcsolatban nem mertem hozzá tenni csak egy almacsigát, de azt rögtön megtámadta. Nem lesz belőle baj, ha egy lányt veszek hozzá?ill. hozzájuk? 2 bettám van és mind a kettőhöz szeretnék egy társat! Köszönöm a válaszokat!
2009. okt. 20. 12:34
 10/12 Salx Narval ***** válasza:
Fűtés az aranyhalnak nem kell, a bettának igen 26-28 fok.Az aksi tetejére kell egy üveglap, hogy a levegő hőmérséklete közel azonos legyen a vízével,könnyen megfázhat a hideg levegőtől.Sajna lányt nem ajánlatos mellé tenni, mert ahhoz kicsi az aksid.A betták 50cm-es körzetben védik a területüket és nálad nincs elég hely a menekülésre.Egy 60 Literes medencében is úgy érdemes tartani, hogy legalább három lány legyen mellette,sok bújó és dús növényzet.Várj egy kicsit, amíg meglesz az aranyhalas aksid és akkor a felszabaduló 25 literesbe, vehetsz egy lányt.Ha viszont nem akarod őket szaporítani akkor el van ő lány nélkül is.Lucky barátomnál jól megfér a betta,neonokkal,razbórákkal,igaz neki 54Literes aksiban vannak és lányokat ő is külön tartja.Kisebb békés halakkal,lehet társítani, de sajnos ez, nem mindegyik bettára igaz,ezért csak akkor próbálkozz, ha van hóvá tenni a halat, ha bántanák egymást.SN.
2009. okt. 21. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!