Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tehetek az aranyhalam mellé?

Mit tehetek az aranyhalam mellé?

Figyelt kérdés
Van egy kb 10-12 cmes aranyhalam, akit most áttettem egy kb 80 literes aksiba, de nagyon úgy tűnik hogy unatkozik.. milyen hal férne meg mellette? ( az aranyhalon kívül..)
2009. okt. 17. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Túl kicsit ne tegyél mellé, mert, ha befér a száján megeszi. Olyat se tegyél mellé, amelyik szeret csipkedni, mert sérülést okozhat neki.Lehet pl. szép fejlett szifó,molly,márna. Sok halat ne tegyél mellé, mert az aranyhalnak a 80 liter is kevés.
2009. okt. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen ennyit tudok.. de a molli meg a xifó ilyenek mind melegebb vizet szeretik mint az aranyhal ez a gondom.. amúgy hogy az aranyhalnak egy 80 literes akvárium kicsi hülyeség..azt írják hogy minimum 150 literre van szüksége ugye DE 6-8 halnak!! Szóval 1 aranyhalnak simán jó a 80.. nem akarok sok halat mellé tenni..
2009. okt. 17. 21:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Én más vagyo,nm z első válaszoló,de megvédeném.Igaza van hogy ez nem túl nagy aksi az aranyhalnak.Csak tudják a szakkönyvek és a honlapok írói.De ilyen erővel oszd el a 150litert 8 hallal és akkor elég egy aranyhalnak a 18,75 liter.Hajrá.Irány az akváriumbolt és már is vegyél egy 20 lityós aksit az aranyhaladnak.
2009. okt. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vannak aranyhalak amik fél méteresre is megnőnek, ha van elég helyük, nekik kell a nagy akvárium, vagy inkább egy kerti tó.

Szerintem válassz mellé egy másfajta aranyhalat:teleszkószemű, piros sapkás, oroszlánfejű, fátyolos farkú, fehér-, fekete-, tarka...

2009. okt. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi a választ.. az enyém nem fog megnőni fél méteresre, mivel idézzem a szakembereket: A különböző kitenyésztett fajták sokkal kisebbek maradnak, ezért a teleszkópszemű aranyhalak maximális mérete 14-15 centiméterre tehető!

Nekem olyan van.. kb 5 cmes volt amikor kaptam, és az kb 5 éve volt.

2009. okt. 20. 10:08
 6/6 anonim válasza:
Kívánságlistát...
2009. okt. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!