Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért van állandóan darakór...

Miért van állandóan darakór az akváriumban? Már annyira elegem van.

Figyelt kérdés
3 éve van meg az akvárium, 65 literes, szűrő, automata fűtő van, akkora, amekkora az akvárium méretéhez szükséges. 27 fok van alapjáraton, most így nyáron ez felmegy 28-29-re. A halak 3 éve ugyanazok, a növények szintén. (7 db parázslazac, 6 db törpe páncélosharcsa) Kb. 5 hónapja folyamatosan van darakór fertőzés annak ellenére, hogy az ég világon semmi változás nem történt 3 éve az akváriumban. Tünetek: néhány harcsa vakarózó mozdulatokat tesz az aljzaton, növények levelein, 2 lazacon pedig van 1-1 db kis elálló fehér pötty, ami időnként eltűnik, majd másol előjön. Komolyabban nem jön elő a fertőzés, de így is rossz lehet nekik. Először sera costapurral és sóval kezeltem az akváriumot, rendbe jöttek, eltűnt az a 2 db pötty és nem vakaróztak a harcsák. Utána parakill turbóval, majd malachit zölddel kezeltem őket. Ez történt 5 hónap alatt. Minden kezelés 9 napig tartott, 3 naponta vízcserével, gyógyszer pótlással. Bedobtam 2 neomagnol tablettát is, hogy átfertőtlenítsem mindent, addig elköltöztek egy kisebb, de új akváriumba a halak. Az utolsó kezelés óta kb 3 hét telt el, de már megint vakarózik egy harcsa és megint két halon van 2 pötty. Már nem tudok mivel kezelni, nem tudok hogy segíteni nekik és el is ment a kedvem az egész haltartástól ezért. Vízcsere amúgy hetente van 20%, kaja fagyasztott mindig (többféle), heti 1 nap kihagyással. Takarításnál mindig kidobom a szivacsot, szóval arról se jöhetnek vissza. Miért betegek ennek ellenére? :(
2013. jún. 25. 16:29
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Minden héten kiveszem a szűrő szivacsát és kimosom a leszívott akváriumvízben. Csapvízre ügyelek, hogy 1 csepp se kerüljön az akváriumba (legalábbis frissen a csapból).

Én a barna algát a világításra fogtam, mert konkrétan 20 wattal világítottam eddig 65 literre, most se nagyobb sokkal, 25 watt. Anubias csak 2 van, a többi mind az a terebélyes kis soklevelű növény, de már elfelejtettem a nevét.

Köszönöm a segítséget!

2013. jún. 25. 17:14
 12/18 Pendulum92 ***** válasza:

Igen, a barna alga a kevés világítás egyik indikátora, de kell neki tápanyag is, amin el tud szaporodni.


Amit tudok javasolni: valahogy tegyél be még 1 fénycsövet, és vegyél pár gyorsan növő vízinövényt is. Pl. a hólyagos vízikehely a melegen kívül mindent kibír, gyorsan növő faj, kevés fénnyel is beéri(akár a 25 wattoddal is). De tehetsz jávai mohát is. Meg talán a szivacs mögé tehetsz a szűrőbe egy csomag siporax minit, meg vedd le egy kicsit az áramlást, és takarítsd kicsit ritkábban, mondjuk 2 hetente.


Ennyi jutott, eszembe, remélem megoldódik.



(várj, még 1 valami: cigizik valaki a szobában, ahol az akvárium van?)

2013. jún. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Pendulum92 ***** válasza:
Amúgy ha gondolod tehetsz egy képet is, kíváncsi lennék.
2013. jún. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Csak én lakom a lakásban már, én nem cigizek. (parfümöket is kint szoktam fújogatni)

Képet nem tudok felrakni, mert nincs a telefonomhoz kábel, meg már régi, 7 éves. :)

Köszönöm a tanácsokat, megfogadom őket és figyelem a halakat, hátha jobb lesz.

2013. jún. 25. 17:56
 15/18 anonim ***** válasza:

Miért mosod ki a szűrő szivacsát hetente? Annyira eltömődik, annyira lecsökken az áramlás, hogy nem bírja megforgatni a vizet 1 hét után?

Milyen szűrőközegek vannak benne, milyen állapotban? "Iszaposak"?


Az akvarisztikában minden mindennel összefügg, mégy egy alga eltüntetéséből is lehet parazitafertőzés. :)


Hányféle alga volt eddig? A barna mióta szaporodik? Algaölőszert használtál?

0,3 w/l nem olyan vészes, ez nem indokolja a barna algát, nem mint ha amúgy sok köze lenne a fényhez.

Az áradások nem befolyásolják a csapvíz minőségét?


Ne türelmetlenkedj. Ez se itt nem jön be, se az akvarisztikában.

2013. jún. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 izomszörp ***** válasza:

Bőrparaziták lesznek a fehér pöttyök.

Szemét kis férgek, nekem is voltak a halaimon.

Csigák vannak az akváriumban?

Én Gyrokill-t használtam,és hatott.

Harcsáid is ezért vakaróznak csak nekik a pikkelyük alatt lehetnek :(

Sajnos a csigák jó gazdatestek.

A kis mocskok meg nagyon szaporák.

Úgy olvastam hogy egy nagyon apró burokszerű cuccban szaporodnak,ez egy idő után "szétpukkad" és ellepik a vizet.

2013. jún. 27. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Szia, leírom amit én látok hogy mi lehet a hiba, remélem érthető lesz.


A halaknál ha van valami zavaró körülmény az akváriumban akkor az stresszel jár, rossz lesz a közérzetük, ebből kifolyólag legyengül az immunrendszer és elkaphatnak betegségeket, tehát meg kellene keresned a stressz okát, az infóid alapján leírok egy pár okot.


Parakill, tartalmaz rezez, ami a baktériumirtók alapja, így kiirthatja a szűrőben, aljzatban lévő nitrifikáló baktériumokat, ők akik ugye akik semlegesítik a mérgező ammóniát, nitritet.


Nitrát, ha nagyobb menyiségben van jelen akkor ingerli a halakat, a gyógyszeres kezeléseknél gyakori vízcserét alkalmaztál, így a menet közben keletkező ammóniát csökkentetted, viszont a kezelés befejeztével vissza áll a heti 20% vízcsere, a baktériumok számát a gyógyszer csökkentette, felgyűlik egy jelentős ammónia mennyiség, a baktériumok száma növekszik, ők lebontják az ammóniát, amiből nitrit majd nitrát lesz, a nitrát kisebb dózisban ingerli, nagyobb dózisban gubbasztanak, 50mg/ liter felett már halhullás is lehet.


Alga, a hullámzó ammónia és nitrát szint kedvez az algáknak, két megoldás létezik, gyakoribb vízcsere, vagy intenzív, heti szinten metszést kívánó növények beültetése , ezek a növények felveszik az ammóniát és a nitrátot is.


"Már nem tudok mivel kezelni, nem tudok hogy segíteni nekik és el is ment a kedvem az egész haltartástól ezért. "


Ez gyakorlatilag egy kapásból orvosolható probléma, viszonylag egyszerű megoldással, pár változtatás szükséges és probléma mentes leszel.


Nemsokára begépelem a dolgokat mit tudsz tenni, több variációban, rajtad áll kikísérletezni majd melyik a jó.

2013. jún. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Végül is azt írtad nem szereted a kérdéseket pedig kellene még infó, de leírom nélküle.


"Kb. 5 hónapja folyamatosan van darakór fertőzés annak ellenére, hogy az ég világon semmi változás nem történt 3 éve az akváriumban"


Egy jelentős történt, a gyógyszeres kezelés, ez mint az antibakteriális gyógyszerek általában hazavág mindent, csoda hogy még élnek a halak, külön kellene kezelni őket akváriumon kívül.

30 nap kell egy ilyen kezelés után hogy regenerálódjanak a dolgok.


Tehát szerintem az immunrendszer leépülési itt a fő ok, kiirtod 5 hónapja rendszeresen a baktériuminak, amik lebontják a halak ürülékét, az ilyen halak meg sajna elkapnak mindent.


Heti 2X 20% vízcsere, intenzív növekedésű növény, sera nitrivec baktérium kultúra napi szinten adagolva 1-2ml, a növény valami vízfelszínre növő aminek nem kell erős világítás, vallisneria, hólyagos vízi kehely, a vízben keletkezik a halaktól elég növényi táp, kiegészítés lehet kálium tartalmú táp, azt nem állítanak elő a halak, akár profito, ha zárt fedeles az akváriumod ki lehet fényterelőzni öntapadós tükör fóliával.

2013. jún. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!