Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Keménység-pH gond (? )

Pendulum92 kérdése:

Keménység-pH gond (? )

Figyelt kérdés

Ma megmértem az összes-, és karbonátkeménységem. Az összes 11, a karbonát pedig 12. A pH pedig olyan ~8,2 körüli.(7,5 felett nem mér, de tuti 8 felett van)

A vízcserék vizét igyekeztem felesbe keverni csapvízzel(úgy tűnik nem sikerült, mert akkor 8 nk-nak kéne lenni az összkeménységnek, de nem ez a legnagyobb gond).

A probléma az az, hogy nem értem(vagy is csak sejtem), hogy miért ennyire magas a pH. Ioncserélt vízzel való bekeverés előtt is ekkora volt, elvileg csökkennie kellett volna.


valakinek valami tippje van?


2013. jún. 8. 10:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Hát lehet.


Ha veszel ilyen "pro soil" talajt, az nem viszi fel a ph-t, én olyat használtam kis halak alá, meg növényekhez.


[link]


csak ez egy ilyen drágább cucc.

2013. jún. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Platypus ***** válasza:
A sódert ki lehet savazni, mivel az alapanyaga nem mész, legfeljebb szennyezett vele. Le kell önteni sósavval és addig hagyni benne, amíg pezseg. Utána alapos mosás, és nem keményít tovább.
2013. jún. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Szerintem 1 hétig tartana minimum, mivel vannak jókora mészkődarabkák(fél-1cm) is benne. Meg ha már kiveszem, akkor le is cserélem, mert úgy is jobban tetszenek az egyszínű aljzatok.
2013. jún. 8. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!