Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az aranyhalam meddig élhet?

Az aranyhalam meddig élhet?

Figyelt kérdés
Holnap kapni fogok két aranyhalat és szeretném tudni kb meddig élnek jó körülmények között? Kaptam már pár tippet mivel tudnám jól tartani őket, de egy-két jó tanácsot persze szívesen elfogadok. És azt honnan lehet tudni, hogy melyik milyen nemű? Az egyik aranysárga a másik pedig fehér és pirosas. Azt hallottam, hogy valószínű hogy a fehér-piros fiú. Honnan lehet azt tudni és mikre figyeljek ha nem akarom hogy feldobják az uszonyukat???
2009. okt. 5. 22:15
 1/6 Salx Narval ***** válasza:
Elég hosszú életű állatok, még akváriumi körülmények között is 5-6 év várható, a kényesebb fajtáktól is.Nagy akváriumban, kerti tóban az egyszerű aranyhal akár 15-20 évet is élhet, a kényesebbek 8-10 év.Azonos fajták közül a vékonyabb és nagyobb farkú, uszonyú a hím. Én sajna nem tudom megállapítani kis korában.A jó tartásról:50 Liter víz/ hal,16-22Fokos víz.Elviselik a nyári 26 fokos vizet egy darabig, de nem tesz jót nekik.24- fölött tartva rövidebb életűek.Kell egy nagy teljesítményű szűrő és heti 20-30% -os vízcsere.Erősen turkáló halak, a talaj folyami sóder legyen és nagyobb köveket kell tenni a növények tövéhez, mert kitúrják.Csak erős szárú levelű növényt vásárolj, mert megeheti a lágyabb növényeket.Ebből adódóan igényli a friss zöldségeket, a fagyasztott,nyers élelmiszert egy héten legalább 3 alkalommal, a többi napokon aranyhaltáp.Ha érdekel szívesen leírom , hogy az enyémek mit kaptak enni.Én 300 Literben tartottam őket és 7 évig voltak nálam, most egy kerti tóban élnek.Volt köztük 20cm nagyságú is.Megeszik a csigákat, etetési szándékkal, lehet tenni a vízbe belőlük.Nagyon fontos a rendszeres talajtakarítás, mert nagyon gyors az anyagcseréjük és hamar szennyeződik a víz.Remélem tudtam segíteni.SN.
2009. okt. 6. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem a haláláig :) bocsi vétek volt kihagyni
2009. okt. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy idepofátlankodtam 04:58 as engem is érdekelne az etetés. Milyen zöltségeket lehet adni és hogyan?
2009. okt. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A zöldségek engem is érdekelnek!
2009. okt. 6. 10:01
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Holnap leírom srácok,ma sajnos nem érek rá.Bocs.
2009. okt. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Az aranyhal, minden élő és fagyasztott eleséget szívesen fogyaszt.Én a bolti dolgokat,gilisztával,csontival,csigával, fagyasztott nyers szível és májjal egészítettem ki.Természetesen amikor már nagyobbak voltak és nem győztem pénzel az etetést.Aranyhaltápot a SERÁ-tól és a TETRÁ-tól vettem, ezt egy héten 3- alkalommal kaptak.Zöldségek:párolt burgonya,répa, tök,karfiol,uborka,édesburgonya.Főtt takarmány: dara és korpa,(ill-konzervkukorica )formájában,búza,kukorica,rizs,árpa stb ,gyakorlatilag bármilyen szemes takarmány.Zöldek, forrázva: saláta,spenót,gyermekláncfű levél.Itt megjegyezném, hogy nem mindegyik hal, evett meg mindent.Ezeket én mind adtam az évek alatt, mikor mi volt otthon.Ha új ételt próbáltok, mindig egy kis darabot bedobtok és megnézitek, hogy eszi e valamelyik.Többször meg kell próbálni, mert jártam úgy, hogy egyszer az egyik, máskor a másik ette meg ugyanazt a kaját.Szeretik még a békalencsét és a kisebb úszó növényeket,néha vettem nekik egy maréknyit.Fontos, hogy felváltva etessetek és hetente egy koplalónapot érdemes beiktatni.( hajlamosak a hízásra)Jól mossátok le a darálékokat,hogy csak a nagyobb szemcsék kerüljenek a vízbe.Nagyon megszorult helyzetben a száraz kenyeret, és a tarhonyát is elcsipkedik, de ebből csak nagyon keveset és ritkán kapjanak.Bátran kipróbálhattok, más kaját is, mert simán kiköpik, ha nem tetszik nekik.Mindig, csak egy szemet,próbának.
2009. okt. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!