No! Most tényleg azoktól kérdezem akik régen akvarizálnak. Miért pusztulnak a növényeim?
Ahhoz hogy meg lehessen fejteni pár infó kellene.
Milyen töltetek vannak benn a szűrőben?
Mikor kerültek bele a töltetek a szűrőbe,mikor lett módosítva, a manado előtt vagy után?
Ph-értéket szoktál mérni?
Keménységet mérsz?
Lágyítod a vizet, ha ingen mivel és milyen arányba?
Menyi hal van benn, de főként az érdekes menyi haltápot esznek meg mondjuk csapott kávéskanálban számolva.
Fénycső típus, növényes, vagy 6000-6500kelvin daylight, vagy vegyesen van?
Ha ezekre választ adsz kapásból lehet mondani mi a ludas, és mi a megoldás, de mindenre pontos válasz kell, ha mérsz értékeket akkor az értékeket is írd le. (de csak holnap délelőtt tudok válaszolni)
Kipróbálhatnád a Hydrocotyle leucocephala-t és a Hydrocotyle sp japant. Én ezeket csak akkor tápoztam, ha sárgulni kezdett 1-2 levél. De elég ritkán volt ez. Amikor nem volt táphiánya, akkor csak panzi aquaplantot nyomtam a gyökeréhez havonta egyszer, mert képtelen vagyok naponta méricskélni a folyékony tápot. Annyira nem szeretek azzal játszani. De mégis megnőttek ezek és két akváriumomban is voltak.
Az anubias nana-t is tartottam nagyon sokáig. Elajándékoztam már, de annak nem szabad sok fényt adni, annak elég csak 1 cső. Tápozás nélkül szaporodik, de aránylag sűrű vízcsere kell neki, heti vízcsere mindenképp, hogy ne kezdjenek el lyukadni a levelei, és rettentő lassan nő. Havi 2 levél kb. Ha a vízcserét betartod és alacsony fényen van, nem tud bealgásodni, akkor ez szépen terjed. Ha sok darabra vágod az első tövet amit vettél, utána sok kis bokor lesz belőle.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!