Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja lehet a lány guppimnak?

Mi baja lehet a lány guppimnak?

Figyelt kérdés

A lány guppim pár napja elég "kedvtelenül" viselkedik. Néha a víz felszínén "kapkodja a levegőt", utána meg lemegy az aljzatra, ott álldogál, elbújik és iszonyatosan tátog, mintha nem kapna levegőt. A többi hal virgonckodik, úszkál, nekik semmi bajuk és a guppilánynak se volt 2 hónap alatt baja. Eddig kétszer is lettek kishalai. Ja, és nem tudom betegség e vagy alapból ilyen volt, de a szája körül fekete. Már el van különítve és cseréltem is utána a vizet.

Számítsak rá hogy elpusztul? Vagy menthető még?


2009. szept. 25. 08:31
 1/7 anonim ***** válasza:
lehet már ídős a guppid.sajnálom hogy ilyen állapotban van a halad:(
2009. szept. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem hinném hogy idős lenne mert két hónapja vettem és akkor még csak feleekkora volt de azért köszi:)
2009. szept. 25. 08:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos a guppiknál nem lehet tudni mi a betegség oka, eléggé "fogyóeszközök".. Szerencsére nagyon szaporák, szóval ha egyet elveszítesz, még mindig kinevelhetsz 8 másikat. Nincs értelme szereket önteni a vízbe ha a többi rendben van, azzal csak a többit sodornád veszélybe. Tedd külön ezt az egyet és úgy kezeld ha gondolod, az akvarista boltokban tudnak tájékoztatást és "gyógyszert" adni. Onnantól 70-30% az esélye a gyógyulásnak.
2009. szept. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

kedden vízcserénél már különraktam szóval így a többi hallal nem érintkezik

utána olvastam a tünetei alapján hogy mi lehet a baja de semmit nem találtam

igazából csak várni tudok hogy megmarad-e vagy nem

köszi szépen

2009. szept. 25. 09:00
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az a gond, hogy elég sok minden okozhat hasonló tüneteket.A mérgezést azt gondolom kizárhatjuk, mivel a többi hal jól van.Ha használsz élő eleséget, vagy vettél mostanában új növényt, akkor lehet kopoltyúféreg,lehet az ok egy hirtelen lehűlés,gombák és paraziták is okozhatják.Okosan tetted, hogy kivetted.Emeld fel a hőfokot28 fokra, menjen a levegő és adj Xantakridint a vízhez 2napig, utána vízcsere és még két napig Aquafurán.Az első, az esetleges gombák ellen, a második baktériumgátló. Ha kopoltyúféreg lenne, de talán ki tudod zárni, már mintha, nem etettél élő eleséggel akkor viszont Gyrokill a gyógyszere.Sajnos nehéz így biztos választ adni.
2009. szept. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

élő eleséget nem adok csak lemezest meg szemcséset

növényt még betelepítésnél vettem szóval az se lehet gond

a víz állandó 26 fok amióta betelepítettem

most voltam az akvarisztikában, a biztonság kedvéért hoztam metilénkéket, de a srác azt mondta hogy a guppik hamar "kiöregszenek" szóval lehet tényleg az első válaszolónak lesz igaza, meg vettem egy másik lány guppit is hogyha ez elpusztulna

azért köszönöm szépen a válaszokat :)

2009. szept. 25. 11:01
 7/7 A kérdező kommentje:

ma reggelre megadta magát a halam

az úszóhólyagja sérült valószínű a szapora fialása miatt

2009. szept. 28. 09:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!