Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Baj van a fátyolfarkú aranyhal...

Baj van a fátyolfarkú aranyhalammal?

Figyelt kérdés

Szegény halacska már vagy két hete olyan, mint egy lufi. A pikkelyek már nem simulnak a testére, hanem inkább égnek állnak. Teljesen eltorzult a teste, de amúgy eszik, úszik stb. Többen is vannak az akváriumban, lehet, hogy szülni fog? Vagy beteg? De akkor már meghalt volna.

Ha valaki tud, akkor kérem adjon tanácsot, hogy mi lehet a baj.

Ezek a halak elevenszülők, vagy sem?


köszönöm


2009. szept. 17. 09:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem elevenszülők.Ikrával szaporodnak.És szerintem,ez a leírásod alapján,Hasvízkór lessz.Keress rá a googleban,és a képeket amit kihoz,mézd meg hogy hasonló e.Ha az,akkor mihamarább el kell küöníteni.Mert ha meghal,és felreped a hasa,akkor a bennelevő "lötyi" megfertőzi a többi haladat is.Amugy remélem egy jó nagy aksiban van,mert az aranyhalak min 100litert igényelnek.Üdv Lucky(Hasvízkór kezelését is megtalálod ha beírod a gugliba hogy 'halak hasvízkór'
2009. szept. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a segítséget

Az az érdekes a halamnál, hogy már kb. három hete így van, és jól érzi magát, eszik, úszik stb.

Szerinted lehet, hogy mégis csak szaporodni fog?

Sajnos a képek sem sokat segítettek, amiket találtam, mert az én halam máshogy néz ki, és így nem látom a betegség tüneteit.

Amúgy nagy akváriumom van, és csak öt aranyhal van benne. Tök jól érzik magukat.

Sajnos ezt az egyet nem tudom elkülöníteni. Ha fertőző lenne, akkor már többi is elkapta volna, ugye?

2009. szept. 17. 20:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül.Lehet hogy csak ennek a halnak gyengült le a szervezete.Nekem is van egy nagyon pufi halam,de annak,mint SN megfejtette nekem,Valószínüleg szervi gond állhat a hátterében.Lehet ez is egy ok,hogy szervi gondja van a haladnak,és attol dagadt fel.De a képbe nem fér bele ez a pikkelyelállós dolog.Ne feltétlen a képeket nézd.A leírás ráillik a haladra?Mert a hasvízkór is elég hosszu lefolyásu is lehet.Szia Lucky,remélem helyre jön a halad,és kérdezhetsz még,majd mé visszanézek.
2009. szept. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, de a halacskám tegnap meghalt. Valószínű, hogy az volt a baj, amit írtatok.

Remélem a többi nem kapta el.

Mielőtt meghalt elkülönítettem, remélem nem volt késő.

2009. szept. 19. 10:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Szivesen írtuk én ketten:D(Lucky vagyok,és mindent én írtam:))Nem árt egy kicsit nagyobb odafigyelés most,hogy van e megbetegedés és 50%os vízcsere is jól jönne.Sajnálom a halacskád:S.Szia
2009. szept. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!