Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Díszhalnak mindenképp szüksége...

Díszhalnak mindenképp szüksége van levegőztetőre?

Figyelt kérdés
még nem volt halam, két db neonhalat szeretnék de amikor bementem a boltba mindenképp rám akart tukmálni az eladó egy levegőztetőt.. én szerintem egy kisebb akváriumban 2-3 hal számára nem olyan fontos levegőztető

2013. márc. 6. 18:17
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
esetleg van valami halfajta ami úgy mint a filmekben egy kis gömbakváriumban elél? nem olyan komolyan gondolom a hal tartást
2013. márc. 6. 19:47
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan fajta, az csak filmes díszlet, a valóságban nem működik.

A "hal tartás" pedig elég komoly dolog, mert nem csak egy halat tartasz, hanem egy akváriumot tartasz fenn, amit egy önálló élő egységként kell kezelni.

Ugyanúgy tisztában kell lenni a mikrobiológiájával, a növények szükségleteivel, stb.

A halak csak a jéghegy csúcsa, vagy ha úgy tetszik, a hab a tortán.


Nem rossz szándékból mondtam, hogy ne akarj halat, mert csak hullagyárad lesz.

Mindenkinek jobb lesz így, ilyen elképzelés szerint, ahogy te akarod, csak kudarcok, csalódások érnének.

Ez egy viszonylag komoly, és költséges hobbi, ezt be kell látni.

2013. márc. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Gömbakváriumban nem szabad semmilyen halat tartani. Bezavarodnak tőle, nincs egy sarok, ahová meghúzódhatnának.


A filmekből ne vegyél ötleteket, ott általában minden rosszul van csinálva.


Ha nem gondolkodsz komolyan a haltartásban, akkor szerintem inkább hagyd. Túl költséges hobbi ez ahhoz, hogy 1 hónap múlva ráunj. Én a 20l-esemre eddig 22 ezer ft-ot költöttem úgy, hogy próbáltam minimumon maradni. Szóval ez nagyon kis összeg ahhoz képest, hogy mennyit lehetne rááldozni. Én garnélázok benne. Gondolj bele, hogy akár egy 60-70l-es menyibe kerülhet tisztességesen megcsinálva.


Ha van egy gömbakváriumod, amibe mindenképp szeretnél valamit, ami nem kerül sokba, és tartható benne, rakj bele sórákokat (artemia). https://www.youtube.com/watch?v=HGWAOB2Sb5U


Őket bármekkora gömbbe belerakhatod. [link]

2013. márc. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ne tarts halat, nem gonoszkodásból.Most hírtelen megtetszettek, de ha nem gondolod komolyan a haltartást inkább ne.Elég érzékeny kis állatkák, pár perc alatt is elpusztulhatnak ha valami éri őket.
2013. márc. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 YourDestiny ***** válasza:
A 81%-os válaszoló mindent kifejtett részletesen. Még 30 litert is nehéz normálisan működtetni, tapasztaltabbaknak való, vagy valami nagyon lelkes kezdőnek. A nagyobb az kevesebb gond, ezt tudni kell. Sokan fordítva gondolják, tévesen.
2013. márc. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"nem olyan komolyan gondolom a hal tartást"


Jesszusom, ez kb. olyan, mintha anyád azt mondaná, hogy nem akarom túl komolyan venni a gyereknevelést, elég lesz neki 1 négyzetméteres szoba, amin nincs ablak, és csak néha jut be friss oxigén.

A levegőztető, és a 40-50 literes akvárium nem luxus, hanem a minimum, amit illik biztosítani egy kisebb hal számára.

2013. márc. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!