Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jók ezek a feltételek egy...

Jók ezek a feltételek egy sziáminak?

Figyelt kérdés

14,3l-es aki

200l/h-s szűrő

35wattos fűtő

3 műnövény

1 bújkáló

2 gömbmoha

1 jávai mohás kő

led-es világítás lesz (9x 0,06 w-os led van benne)


természetesen lesz üvegtető, hőmérő, kaja, hálóm is van... gondosan utánanéztem mindennek! :) a konkrét kérdésem az lenne, hogy jól választottam-e ki a cuccokat és hogy mit tennétek még esetleg a felsorolásba.


2013. márc. 1. 17:45
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

elfelejtettem, hogy lesznek mellette csigák is.


ilyen aljzatot hol lehet kapni, mi a pontos neve? [link]

[link]

2013. márc. 1. 17:48
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

Nem!!!


Csak ennyit kellett volna tenned:

[link]

2013. márc. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

gondozva lenne... annyira unalmas, hogy állandóan a törvénnyel jöttök, hagy így meg úgy harminc liter.


a barátnőmé 2 éve megvan, egy másfél literes vázában, szűrő nélkül... na azt tényleg kínzásnak tartom... és nagyon picike, gondolom az ammóniamérgezés miatt...

2013. márc. 1. 18:00
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


14,3l-es aki ~35 literes aki

200l/h-s szűrő ~egy bettának elég lehet

35wattos fűtő ~na ez pont jó is a 35 literes akiba

3 műnövény ~0 műnövény, és egy pár élő anubias (igénytelen, elég neki a fényed)

1 bújkáló ~nem muszáj, de ha szeretnéd legyen

2 gömbmoha ~ok

1 jávai mohás kő ~ok

led-es világítás lesz (9x 0,06 w-os led van benne) ~ezeknek a növényeknek elég lesz


Ha annyira utánanéztél volna, nem akartad volna egy 14 literes akiba rakni...

2013. márc. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

Akkor vagy jó állattartó, ha az a célod, hogy JÓL ÉREZZE magát a halad. 14 literbe műnövényekkel meg biztosan nem fogja.


Meg mi az hogy unalmas? Így kell csinálni, és kész. Régen sem tudtak repülni az emberek, és most sem tudnak. Ugye milyen unalmas az élet? (Bár ez elég hülye példa volt.)

2013. márc. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 _.-Akv-._ ***** válasza:
Xandir: De régen sehogy se tudtak, de már van repülő :D
2013. márc. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Bazseee_ ***** válasza:
77%
figyelj ahogy gondolod ! ha kínozni akarod lelked rajta minket nem érdekel vagy is de de nem tudunk meggyőzni az az akvárium még a csigáknak is kicsi , nem tudom miért esne nehezedre venni egy 40 literest max 5k ért
2013. márc. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt 18 literesben bettám, ma már nem tartanék ilyen kicsi akváriumban halat, talán még garnélát sem. Vegyél egy 30-35 litereset, nem sokkal drágábbak, 1-2 ezerrel kerül többe az akvárium, és a kicsit több talaj, de hidd el, megéri.

Mindig arra gondolj, hogy Te is elférsz 5 négyzetméteren, de 10 sokkal kényelmesebb ;) Dönts okosan!


Ja, és még annyi, hogy a műnövényt ne erőltesd, nagyon gagyi hatása lesz az egésznek.

2013. márc. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%

Csatlakoznék az előttem szólókhoz, én is erősen ajánlanám a nagyobb akváriumot. Vegyél egy ilyet, tuti nem drágább, mint amit te összeválogattál, és egy bettának elég: [link]

Nekem is van egy ilyenem, én garnélákat tartok benne.


Mindenképp ajánlom az élő növényt, nem kerül többe, mint a mű, és mégis sokkal szebb, ráadásul nincs vele annyi gond sem. Ajánlom a Cryptocorine-okat, a Microsoriumokat, a már említett Anubiast, jávai mohát és gömbmohát. Szinte semmi igényük nincs.



Végezetül annyit tennék hozzá, hogy hidd el, nem fogod megbánni, ha egy minimum 30l-es akváriumot szerzel be a haladnak. Nagyon szép tud ám lenni. Minél nagyobb, annál látványosabb dísze lehet a szobádnak. Én pl nem vagyok egy jó szépérzékkel megáldott ember, de az akváriumom egész jól sikerült, és hiába csak mini garnélák vannak benn, annyit szöszmötölnek, hogy akár órákig ott tudok ragadni sokszor. És nem csak én, de az egész rokonság már a csudájára jár lassan. Egy 10-15l-es messze nem lenne ennyire látványos. :)

2013. márc. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%
30 literes aksi! Nem érted, hogy nem elég? Eleve 30 liter alatt nem is lehet semmit sem tartani, még a törvény is kimondja!
2013. márc. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!