Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betehetem a kövek az akváriumba?

Betehetem a kövek az akváriumba?

Figyelt kérdés
Voltam a balatonon, és találtam egy nagyobb darab "piros" sziklát, haza hoztam, megmostam, szappannal, meg körömkefével. Még drótkefével is megkapartam, szépen lejött minden alga, csuva. megint megmostam jól alaposan. Meg száradt, megint megmostam, majd kb 45 percet főztem. Betehetem az akváriumba a halakhoz? Nem lesz semmi bajuk?
2009. szept. 7. 16:29
 1/6 A kérdező kommentje:
követ*
2009. szept. 7. 16:29
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
váóó! mennyire alapos valaki! :D egy sima fertőtlenítő sztem elég lett volna, de ez így csudijó. belerakhatod, igen :D
2009. szept. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Amit csináltál az tökéletes, de én áztatni is szoktam, legalább egy hétig,és kétnaponta lecserélem a vizet.Lehet, hogy túllihegem ezt a dolgot, de fő a biztonság,én így szoktam meg.Nem hinném, hogy bármi gond lenne vele, ha azonnal beletennéd. Nálam is van ezekből a piros balatoni kövekből,semmi probléma nincs velük,25 éve áznak az aksiban.SN.
2009. szept. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A "világ másik végéről" írok, nem tudom milyen kőzet a 'balatoni piros kő', így csak annyit, hogy ennyi előkészület biztos elég lesz, egyedül az lehet gond, ha mészkőtartalmú a kőzet, te meg kifelyezetten lágy vizet kedvelő halakat (neonhal, ...) tartasz, netán szaporítanál is. Ebben az esetben a követ háztartási sósavba helyezve megbizonyosodhatsz róla, jelentős-e a mészkőtartalma, akkor ugyanis intenzív pezsgésbe fog ami nem akar lanyhulni... Az ilyen kövek a vizben is oldódnak lassan, és annak keménységi fokát növelik. Vannak kifejezetten kemény vizet kedvelő halfajok is, a legtöbb meg a közepes keménységűt kedveli.

Leglelkiismeretesebben akkor jársz el ha utánanézel halaid igényének, 'leteszteled' a követ és azután döntesz...

Nekem manapság csak elevenszülő fogaspontyaim vannak, forróvizes lecsutakolás után minden látványos követ nyugodt szívvel berakok a világukba, minden teszt nélkül... :)

2009. szept. 8. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

És még egy innen a 'világ másik végéről':

A szappantól, netán fertőtlenítőszertől én jobban 'félek' mint az élő vizek esetleges veszélyeitől, szóval a kiszárítás, forralás, 'napoztatás', és ezek váltott alkalmazása bőven elég kell, hogy legyen, (a sósavas próba fertőtlenít is, csak utána alapos lemosás esetleg váltott vizes áztatás kell). A különböző vegyszerekről soha nem tudom elhinni, hogy maradék nélkül el tudtam távolítani... :)

2009. szept. 8. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Kedves válaszoló a világ másik végéről, a Balatoni piros kőnek, nincs mésztartalma,vagy legalábbis nem oldódik ki belőle. De egyébként ismeretlen eredetű köveknél,én is mindig tanácsolom a savpróbát.Ebben az esetben azért nem írtam, mert annak idején én már elvégeztem.De köszönet a tanácsért, mert valóban ez fontos dolog.SN.
2009. szept. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!