Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Co2 trágyázás így?

Co2 trágyázás így?

Figyelt kérdés
Ez most pattant ki a fejemből lehet nagy hülyeség de kíváncsi vagyok. Pl egy kisebb akváriumnál a Co2 ellátást nem lehetne úgy megoldani h egy porlasztókőre rákötött levegőztető csövön keresztül belefújok pár percig :D Ne szidjatok meg minden ez egy kippatant ötlet s kíváncsi vagyok mennyit érne :D
2013. febr. 7. 22:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, hogy ezzel a harngos módszerrel beoldódik e, de sima levegőporlasztót kötöttem már a CO palackra, amikor eltörtem azt a szart amit vettem ilyen 3in 1 kerámiaporlasztót. És az volt, hogy a halak úgy elkezdtek pipálni, majdnem megöltem őket. Aztán gyorsan kikapcs. Több CO2 jött ki a levegőporlasztón, mint a kerámiaporlasztón. Hiába nagyobb, meg azt hiszik, hogy nem tud beleoldódni, bele tud. Különben mért pipáltak volna a halaim? Aztán gyorsan csináltam vízcserét, nehogy megdögöljenek szegények.
2013. febr. 9. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ha a sima levegőporlasztóval nyomtam, akkor több CO2 fogyott a palackból szerintem. Reduktorral lejjebb lehetett tekerni mondjuk, de valahogy mégiscsak akkor tudtam csak jól beállítani a CO2 szivárgást, amikor az apróbb lyukú kerámiaporlasztó volt rajta.


A kerámiaporlasztón egyébként szájjal nem tudtam átfújni. Megpróbáltam, de olyan nagy nyomás kell neki, hogy előbb durrant volna ki az arcom, minthogy kijöjjön a másik végén a levegő.


Hogyha nagyon akarsz CO2-zni, mért nem csinálsz egyet ilyen élesztő+cukor+víz keverékéből egy flakonba, abba raksz egy csövet, az mikor erjed, akkor kijön a gáz és arra lehet tenni levegőporlasztót. Az is ér valamit, csak ugye ingadozik, mert 3 napig megy, aztán ha nem töltöd újra, akkor leáll, aztán megint megy pár napig, szóval igazán az sem egy jó megoldás.

2013. febr. 9. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!