Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Co2 trágyázás így?

Co2 trágyázás így?

Figyelt kérdés
Ez most pattant ki a fejemből lehet nagy hülyeség de kíváncsi vagyok. Pl egy kisebb akváriumnál a Co2 ellátást nem lehetne úgy megoldani h egy porlasztókőre rákötött levegőztető csövön keresztül belefújok pár percig :D Ne szidjatok meg minden ez egy kippatant ötlet s kíváncsi vagyok mennyit érne :D
2013. febr. 7. 22:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
:D Nem szeretném kifejteni, hogy mekkora baromság, egyezzünk meg annyiban, hogy azonnal elfelejted, jó? :D
2013. febr. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 _.-Akv-._ ***** válasza:

Murr: engem is érdekelne, hogy mi a gáz vele? :D

Sok időbe telne kifejteni? Valahogy nagyon leegyszerűsítve is jó :D

2013. febr. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 YourDestiny ***** válasza:
Hát izé... ne már :)
2013. febr. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A kilélegzett levegőben minimálisan magasabb a co2 szint, mint a légköri.

A porlasztóköves beoldás semmit sem ér, nem porlaszt elég kicsi buborékot, tehát még az a minimális plusz sem oldódik be.

A néha-néha fújkálás többet árt, mint használ, mert állandó, szabályozott co2 szintet kell fenntartani. Bár ez esetben a többlet nem okoz algainváziót :D


Magyarán egy sima légpumpa is többet ér, mint ez a butaság. Aki komolyan szeretne növényezni, vegye meg a berendezést. Nálam low-tech van, kevés tápozással, ezer valamennyi volt egy folyékony co2, és már egy éve használom.

2013. febr. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 _.-Akv-._ ***** válasza:
Értem. Kár :D Pedig elsőre jó ötletnek tűnt XD
2013. febr. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hat mindenképp csak elméleti kérdés volt én is gondoltam, hogy nem jó ötlet csak felvettem :) Nem akarok különösebben növényezni csak hát gondoltam hátha ér valamit csak ígz plussznak :))
2013. febr. 7. 23:37
 7/12 anonim ***** válasza:

Úgy bírom, hogy azt hiszitek a CO2 egy csodaszer.

Hát de anélkül is lehet vizinövényeket nevelni.

Sőt CO2-vel együtt marha jól be tud algásodni az akvárium.

Nekem van palackos CO2, és nem használom már. Meguntam.

Lehet, hogy még fogom használni, de a jelenlegi növényeimhez nincs rá szükség. Most nem tartok HC-t, meg ilyesmit, amúgyis elegem lett az ilyen kényes növényekből.


Criptocoryne van, anubias barteri, anubias nana, anubias nana petite, gömbmoha, bacopa monnieri, ludvigia repens, vizi hortenzia, hydrocotyle sp japan, hydrocotyle leucocephala, limnobium laevigatum, riccia, jávai moha.


Nem kell ezeknek CO2, de még folyékony sem. Az is elég, ha simán panzi aquaplantot dobálok a vízbe, vagy benyomom a gyökeréhez. Nem sárgul, nem barnul, semmi baja nincs.


Viszont lágyabb vizet használok, mert a tavakban sincs olyan kemény, mint ami a csapból folyik.


Meg pl amikor tápozásra használom a GA macro + micro-t, az is jó, attól sem sárgulnak a növények, viszont attól néha kékalgám lesz.

2013. febr. 8. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 _.-Akv-._ ***** válasza:
Kékalga? Az tök jól nézhet ki :D
2013. febr. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 YourDestiny ***** válasza:
Amúgy még ha működne is ez a módszer (persze teljes képtelenség), hogy juttatnád a cuccot folyamatosan a csőbe? Fél perc után szetdurranna a fejed, végül kifújnál :) Meg melyik hülye állna napi 12 órát az akvárium felett?
2013. febr. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 _.-Akv-._ ***** válasza:
YourDestiny: Beteszel egy fél literes palackot, levágod az alját, kifúrod a tetejét, levegőcsövet dugsz bele, szilikon, felfújod, és úgy beoldódik nem?
2013. febr. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!