Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek hogy megtudjam...

Mit tegyek hogy megtudjam hogy az akváriumomba fertőzött-e a víz?

Figyelt kérdés
2009. szept. 2. 14:19
 1/8 Salx Narval ***** válasza:
Ha leírnád esetleg, hogy mi a gondod, talán tudnánk valami t mondani.Tisztítani, fertőtleníteni, lehet a vizet, de mi a gond? A halak viselkedése,tünetei, utalhatnak a fertőzésekre.
2009. szept. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
igyál belőle ha megmaradsz és nem fosol hígat akkor semmi baja!
2009. szept. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát a vitorlás halaknak a kopoltyújuknál elkezdtek pirosodni. Nem tudom hogy mit tegyek mert azt mondták többen is h valószínű hogy a vízzel van gond. De egyébként nem rég lett cserélve a víz, és az is fel lett forralva aztán hagytam kihűlni és a végét ahol tele volt vízkővel azt nem öntöttem bele. Szal nem értem mert direkt nem sima vizet tettem bele hogy még véletlenül se legyen semmi bajuk de hát nem jött össze :s
2009. szept. 2. 20:28
 4/8 A kérdező kommentje:
Igyál belőle te hülye gyerek én nem te vagyok!!!
2009. szept. 2. 20:29
 5/8 anonim ***** válasza:
Mekkora az akvárium, milyen gyakran és mennyi vízet cserélsz?
2009. szept. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Az első kérdésednél, leírtam a kezelést, nézd meg.A vizet nem elég forralni, azt rendszeresen cserélni kell.A talajt takarítani és a víz biológiai szűrését meg kell oldani.Gyors segítségnek ott vannak a különféle vízkezelők,nitrátmentesítők,klór és nehézfém megkötők,vitaminok,nyomelemek,stb. De ezek használata sem jelenti azt, hogy a vízcserét és a takarítást, nem kell elvégezni, legfeljebb kicsit ritkábban kell.Vannak helyek ahol a csapból,olyan víz folyik ami káros a halaknak,magas PH, NK, ezt vízteszttel tudod mérni.A vitorlások,kristálytiszta,ázaléktól,nitráttól mentes, enyhén savanyú lágy és meleg vizet igényelnek.E mellett még, nagy úszótér is kell nekik 100L/pár, minimum 50cm- vízmagasság és 1m hosszúság.Azért gondoltam vízproblémára, mert a másik lehetőség a kopoltyúféreg,az viszont elég ritka és valószínűleg fuldokolna a halad és látni is lehet.SN.
2009. szept. 3. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
miért vagy ilyen agresszív én csak segíteni akartam és szerintem a legjobb megoldás tényleg az ha magad jársz utána!
2009. szept. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az akvárium 120 l-es. Utoljára egy lakásfestés miadt átkellet költöztetni őket egy másik akváiumba és teljesen ki lettek tisztítva a bennelévő díszek. De kb a 120 l negyedét visszaöntöttem.
2009. szept. 4. 20:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!