Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium 3D háttér készítésnél...

Akvárium 3D háttér készítésnél kell-e mindenképpen műgyanta a csemperagasztó és a festék közé?

Figyelt kérdés

2. kérdés: Milyen festéket használtatok? Alapoztatok-e vagy egyből dekor festék ment? (márkát is írjatok, ha bevált!)


köszönettel, Gábor



2013. jan. 15. 11:10
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

Ők állítólag úgy csinálják, hogy vízálló csemperagasztó, aztán híg fehér akril festékkel lealapozzák, majd utána megy rá a rendes festék, végül az egészre műgyanta.

2013. jan. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Platypus ***** válasza:

A műgyantát nem igazán ajánlom. Jó anyag, de veszélyes és nehézkes dolgozni vele, például átkozottul pontosan kell kimérni.

Egy jófajta csemperagasztó már magában is használható, oxidfestékkel kezelve biztonságos. Szerintem ha jó festéket használsz, akkor kifejezetten árt az alapozás. A csemperagasztó magába szívja a festék elejét, ami nagyon jót tesz a stabilitásának, és könnyen lehet árnyalt felületet létrehozni. Most pont azzal szenvedek, műgyanta fölé fessek akrillal, és egyszerűen nem sikerül természetes átmeneteket kialakítanom. A híg festék lefolyik, a sűrű meg nem keveredik úgy, ahogy akarom. Ha már védőréteg, akkor inkább a festék fölé menjen.

2013. jan. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy minden csemperagasztó vízzáró. A kültéri tuti. Ettől nem fagy szét. Viszont akármilyen lassan is száradt itt a nulla fok+esőben, mégis porlik picit. Az akváriumban mondjuk nem lesz olyan erő, mint a körmöm, amikor karcolom. Akkor egy fekete alappal behúzom, aztán megy rá a dekor. Köszi a válaszokat.
2013. jan. 15. 16:39
 4/4 Platypus ***** válasza:
A csemperagasztó vízálló, de nem vízzáró, legalábbis amivel én dolgoztam az nagyon nem az. Először ételfestékkel próbálkoztam, három teljes flakonnyit úgy leszívott, hogy a felszínen csak egy halvány maszat maradt.
2013. jan. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!