Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy vegyem rá anyukámat,...

Hogy vegyem rá anyukámat, hogy tartsak halat?

Figyelt kérdés
13/l
2013. jan. 13. 10:22
1 2
 11/20 Emyke031 ***** válasza:
0%

Az okosok szerint kell világítás...

Nekem sok éve voltak halaim, nem tudom, h milyen növények voltak -úgy kaptam. Nekem teljesen jól elvoltak a halak, meg a növények is a sima fénnyel-csak az akvárium fog algásodni miatta. Erre vannak az algaevő csiguszok.

2013. jan. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 bamboochatheone ***** válasza:
Világítás nem kötelező de nagyon is jól jön. Csak gondold meg....este akarsz gyönyörködni a halaid életében de már lement a nap. Egy 10-15 wattos kis fénycső ilyen esetekben hasznos tud lenni.
2013. jan. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, hogy miért kell szegény lányt ekkora árakkal ijesztgetnetek. Mitől lenne egy olyan akvárium 100 ezer forintba amibe már lehet tartani aranyhalat? Ne hülyéskedjetek már. Oké, hogy nagy a hely igénye, de a 100 ezer forint nevetséges. Elég olcsón betudsz szerezni akvarisztikai fórumokon komplett akváriumokat. Nem kell mindenből a legújabbat venned. A használt is lehet ugyan olyan jó minőségű. Olcsón elkaphatsz néhányat hely igény, és megunás miatt hirdetett akváriumokat. Tessék válogass: [link]

Viszont az tényleg nagyon fontos, hogy betartsd a halak igényeit, és nem szabad összeraknod minden féle halat a többivel.

2013. jan. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
aprod.hu tele van jó ÁRBAN Lévő komplett akváriumokkal mindennel fölszerelve, újat hülyeség venni szerintem.
2013. jan. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 bamboochatheone ***** válasza:
Csak hogy az apródos akváriumok 95%-a valamikor szettben lett vásárolva így nagyon gyenge a technika.
2013. jan. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Én is guppikkal kezdtem, kb 8 évesen :D persze akkor még a nővérem segített, hogy ne zúzzam porrá az akváriumot takarításnál. Azóta is van egy guppis akváriumom, mert nem akarok tőlük megválni, olyan kis helyesek. Nagyon sok féle szín létezik belőlük és nincs két egyforma! Annyira jó érzés mikor nálad születnek kishalak és nézheted ahogyan felnőnek :) Ha élő növényt szeretnél bele, akkor érdemes világítást csinálni, mert a növények könnyen kipusztulhatnak ha nem kapnak elég fényt. Viszont ha megkérdezed a kereskedésben, hogy melyik növénynek alacsony a fényigénye és olyat veszel, akkor elég az asztali lámpád is, de lehet kapni ilyen neon csöves asztali lámpát is, kb 1500 ft és lehet hajlítgatni függőlegesre vagy vízszintesre, nekem eleinte olyan volt és egy kis guppis akváriumhoz elég. 40 literesnél ne vegyél kisebbet, de tényleg próbálj használtat keresni, mert sokkal olcsóbb, szemtelenül drágák a kereskedésben. Guppikat is beszerezhetsz tenyésztőktől, őket akvarisztikai fórumon találod meg. 2 okból is jobb, ha tőlük veszel halat, az egyik hogy olcsóbb, a másik pedig hogy tutira egészséges, ugyanis a kereskedésben gyakran láthatsz olyat, hogy a guppik farka olyan mintha meg lenne tépve, vagy össze lenne ragadva, ezek a halak betegek, még az akváriumból se vegyél egészségesnek tűnő halat, mert hordozhatják is. Tényleg nagyon gyakori ez a betegség, a nevét nem tudom, de piszok nehéz megszabadulni tőle ha hazaviszed. Nekem egyszer kiirtotta az egész akváriumomat, most is ezzel küzdök, de azóta már rájöttem hogyan lehet kigyógyítani a halakat. Szűrőből olyat vegyél, amiben van szén és szivacs is, ezekhez van egy cső amit ha ráraksz levegőt is pumpál be az akváriumba, tehát külön levegőztető nem kell. Szokott lenni belőle kínai, német, lengyel.. de hidd el jó a kínai. 10 éve használom és semmi baja, nekem azt mondták a kereskedésben, hogy ők is azt használják és jó. Ne hagyd, hogy rád sózzák a drágábbat! Melegítőt olyat vegyél, amin van hőfok szabályozó, de ma már majdnem mind ilyen. Ha észreveszed, hogy szülni fog a halad (hatalmas a hasa és piros a feneke) akkor nagyon figyelj oda, mert hajlamosak a guppik megenni a kicsiket. Ha találsz kishalat egyből halászd ki. Lehet kapni olyat, hogy ilyen kis műanyag pálcákból össze lehet rakni egy keretet és ráhúzni egy hálót és felakasztani az akváriumra. Ha egy ilyet belógatsz, ebben tarthatod a piciket míg akkorára nem nőnek, hogy már nem bírják bekapni őket a nagyok.

Remélem anyukádat azóta sikerült meggyőznöd, érvelj azzal, hogy a halak csendesek és te fogsz róluk gondoskodni neki nem lesz vele dolga. De ennek tényleg így is kell lennie!

2013. jan. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
hát a guppit könnyű tartani
2013. jan. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Pendulum92 ***** válasza:

Én azt ajánlom, előtte olvass át több könyvet, olvasgass neten, nézz utána, rakd össze fejben az akváriumot, a lakóit.


Mert ebből a halat akarok dologból utánanézés híján csak állatkínzás lesz.

2013. jan. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 YourDestiny ***** válasza:

Jó, ha van világítás, különben a növényről le kell mondani. Márpedig kisebb akváriumba fontos a növényzet. Asztali lámpa is jó, a lényeg, hogy daylight kompakt fénycsövet vegyél bele (tehát 6500 Kelvineset, nem cool white-ot, mert az 4000 körül van, nem is warm white-ot, mert az meg sárga). A szűrés a mérettől függ. 30 liternél kisebbet ne vegyél, az még guppinak is kell, valamint ilyen helyen csak hímeket tarts, mert a szaporulattal már leterhelnéd a vizet. Fusd át az akvarista.hu e-könyveit, hogy tisztában legyél az alapokkal. A vízcserék, szűrés nagyon fontos, tudnod kell, hogyan és miért pont úgy zaljanak egyes dolgok.


Szűrőből Atmant, Aquaelt, Haileát, ilyesmit ne vegyél. Kicsi szivacs, biológiailag alig hatékony szűréssel egyenlő. Persze a teljesítménye is fontos, de közel sem a legfontosabb. Szűrő vásárlásakor a gyári ajánlást ne vedd figyelembe, az esetek 95 százalékában eleve hülyeség. Ajánlani az Eheim PickUp 2008-at ajánlom, ha praktikusabbat és hatékonyabbat szeretnél, akkor kicsit többért az Eheim AquaCorner 60-ra ruházz be. Természetesen nagyobb akváriumhoz jobb szűrés kell, ami több pénz. A hozzászólásokat nem olvastam el, így nem tudom, volt-e már szó a méretről. Amit írtam, ennek függvényében írtam.

2013. jan. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 YourDestiny ***** válasza:
Na most olvasgattam kicsit, Emykére ne hallgass, egetverő baromságokat hordott össze. Ablak közelébe ne tedd az akváriumot, ő pont ezért algásodott. A levegőztető pedig nem fontos, elég a szűrő.
2013. jan. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!