Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért úszik ilyen furcsán a...

Miért úszik ilyen furcsán a neonhal?

Figyelt kérdés
Tegnap lettek betelepítve a halak, köztük 10 neon hal is. Ma vettük észre, hogy az egyikük előre-hátra billegve úszik.De eleven, eszik és semmi külső elváltozást nem vettünk rajta észre. Egy kicsit nagy a hasa de ezen kívűl semmit nem láttunk rajta. Ő az egyik legnagyobb neonhal lehet hogy öreg már?
2009. aug. 28. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez lehet hasvízkór. Ez egy fertőző betegség a halaknál. tünetei többek között a "fura' úszás és a has fellpuffadása. Szerintem vedd ki a halat minél hamarbb az ákváriumból. Majd vegyél gyógyszert nekik. PL metilinkéket.
2009. aug. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De hogyan?Nem tudom sehogy se kivenni az akváriumból.Mert sok növény van 10 neon hal+ a többi hal és folyton együtt vannak és így nem tudom melyik a beteg csak ha lenyugszanak és kicsit szétszóródnak.És ha a gyógyszert úgy rakom be az akváriumba hogy az összes többi bent van lesz valami bajuk?
2009. aug. 28. 18:42
 3/6 A kérdező kommentje:
De egyébkén tutána néztem és nem egyeznek a tünteke mert én csak a fura úszást és azt hogy kicsit nagy hasa de az inkább úgytűnik mintha sokat evet volna nem mintha fel dagadt volna.
2009. aug. 28. 18:48
 4/6 anonim ***** válasza:
1. vagyok-nehéz láttlanban gyógyítani.....
2009. aug. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*látatlanban
2009. aug. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Végignéztem egy rakás betegséget szerintem csak egyszer megüthette magát valamikor mert semmi mást nem tapastaltam náluk.Köszönöm azért a segítséget!
2009. aug. 28. 19:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!