Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen gyakran kell takarítani?

Milyen gyakran kell takarítani?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy szűrővel és levegőztetővel rendelkező 30l-es akváriumot milyen gyakran kell takarítani és vizet cserélni?
2013. jan. 10. 07:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Hetente 30% vízcsere elfogadott.
2013. jan. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Takarítani, hát attól függ mi van benne. De azt látod ha nagyon koszos. Akkor kell.
2013. jan. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. jan. 10. 07:43
 4/10 anonim ***** válasza:

Lehet vízcserénél egyúttal porszívózgatni is a kavicsról a koszokat, ahhoz vegyél egy leszívócsövet díszhal boltban. Meg vegyél egy kis hálót is szükségképpen, ha valakit, vagy valamit ki kell halászni.


Viszont ha garnélákat raksz bele, azok mellett nem tudsz porszívózni, mert össze-vissza cikáznak. Ezért náluk, ha látod hogy elkoszolódott a talaj, akkor pecázd ki a garnélákat kis hálóval egy vödörbe a vizükkel együtt. A talajt mosd át egy másik vödörben tisztára, aztán lehet megint visszaönteni mindent. Durván fél évig bírnia kéne.

Viszont sose etesd túl őket, ne rothadjak az alján kajamaradékok napokig, mert abból gondok lehetnek.

2013. jan. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen! Igazából nem garnélára gondoltam, hanem bettára. Hálom az van, leszívócsövem még nincs, de akkor azt is szerzek.
2013. jan. 10. 08:29
 6/10 YourDestiny ***** válasza:
Heti 30 százalék, főleg ilyen kis akváriumnál. Sokan már heti 2x20 százalékra osztják a kis vízmennyiség miatt. Fontos, hogy friss csapvizet sose használj, csak ha a klór elillant belőle.
2013. jan. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

szerintem is jobb a heti 2*20%. a nevelőmben én mondjuk heti 2*5 litert cserélek, az is 30 literes. lakik benne 4 növendék guppi (secc 2 centisek, legnagyobb 2,5) és 2 amano garnéla. eddig nem panaszkodtak a kétszer 15% miatt :)


aljzat tisztítót otthon te is össze tudsz rakni, elég sok DIY blog van neten.


de egyébként egy bettának nem kell levegőztető, csak szűrő és fűtő :)


vízelőkészítőből, a sera aquatan-nél jobb minőségű a tetra aquasafe :) [link]


szerintem érdemes használni vízelőkészítőt is, mert olyan adalékanyagok vannak benne, amik védik a halak bőrének nyálkahártyáját. de sokak szerint felesleges pénzkidobás.


fontos, hogy mindig olyan hőmérsékletű legyen a víz amit beleöntesz, mint az akvárium vize. ha nagyon hideg vagy meleg a víz, akkor az stresszt okoz a halnak, és megbetegedhet.


és bettának (ha még nincs) érdemes fűtőt venned, hőmérőt (hogy ellenőrizhesd a vize hőfokát) és ha még nincs akkor tetőt. (28 fokos víz kell neki és akváriumtető, különben megfázhat)


tipp: etetéshez, ha eddig nem tetted, szerezz be fagyasztott cyclopsot és egyéb fagyikajákat :) gyönyörű szép színes lesz tőle a halad :) nálam az alap eledel a cyclops és ahhoz kapnak még minden nap más fagyikaját. hát...ismerőstől hoztam el november elején egy tök átlátszó, fakó serpalazacot. mára ő lett a legszebb a csapatban :). egy adag fagyikaja 500 forint ott ahol én vásárolok. vettem szúnyoglárva mixet, artémiát és cyclopsot. 1500 forint volt 3 hónapja és még mindig megvan több, mint a fele (pedig jóval több halam van, mint neked :D) mindig csak annyit szabad felolvasztani, amennyire szükséged van és amit nem olvasztasz fel, az a mélyhűtőbe kell rakni.

2013. jan. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
26 fok jó a bettának. Nem kell túlzásba vinni, mert még a végén megsül. [link]
2013. jan. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
bocsika 28ra emlékeztem :)
2013. jan. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2013. jan. 10. 21:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!