Mi kell egy akváriumba? Mennyibe kerül a szűrő stb.1halnak hány literes akvárium kell, mennyibe kerülne kb gyakran kell takarítani?
Attól függ, mekkora akvit akarsz. 1 halat nemigazán lehet tartani, mert a kisebbek rajhalak, a nagyobbaknak meg nagy akvárium kell, és ők is társas lények. Meg gondolom nem egy 800 literes sügeressel akarsz kezdeni.
Klasszikusan a Betta splendens hímet szokták egyedül tartani, ő el is van egyedül, legefeljebb az ingerszegény környezet ellen kell neki tükrözni néha.
Egy Bettás akvinak elég 30 liter, és hát a szűrő, meg a világítás (utóbbi a növények miatt fontos) drágítja meg.
De olyan 15.000-ből szerintem ki lehet hozni mindenestől, új dolgokkal.
Amúgy ilyenek kellenek bele: Aljzat, növény, szűrő, fűtő, világítás. Meg néhány kiegészítő: hőmérő, háló, kaja, víz tesztek (az elején jól jön) polifoam... stb.
Szia! Ez a kérdés hasonló formában elhangzott már itt:
http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__2..
Kezdetnek én egy 50 (54) litereses szettet tanácsolnék, ennek ára 15-20 ezer Ft körül van. Ehhez van szűrő, fűtő, tetőbe épített világítás. Aljzatnak bazaltzúzalék, homok, vagy gyöngykavics 5l kb 700-1500 Ft boltban, de fillérekért a tüzépről is beszerezhető (akkor viszont sokat kell mosni). Vannak speciális, drágább akváriumtalajok is. Néhány igénytelenebb növény (Echinodorus, Cryptocoryne, Valisneria, Anubias, jávai moha, gömbmoha) 300-1500Ft-ig
Halaknak én kezdetnek szívósabb fajokat tanácsolok (guppi, páncélos harcsa, esetleg dánió vagy kisebb pontylazac). Az akvátiumot halak nélkül erősen ajánlott hetekig (3 hét) járatni, hogy a káros anyagokat lebontó baktériumkultüra kialakuljon. A folyamat gyorsítható baktériumkultüra beoltásával (pl: Sera Nitrivec, Kristályvíz tabletta, stb).
Hasznos információkat találsz az akvarista.hu e-bookjaiban, magán az oldalon is. Halak választásához segítséget nyújt a diszhal.info illetve a [link] oldal. Én úgy kezdtem az akvarista pályafutásom kb 2 éve, hogy rengeteget olvastam, kérdeztem, tervezgettem. Emiatt aztán sikerült elkerülnöm a végzetes halpusztulásokat, és nem mellesleg annyira belelkesedtem, hogy már (még csak) 4 akvárium tulajdonosa vagyok ;)
Ha jó sokat olvasol, kérdezel, és tudatában leszel a lehetséges veszélyekkel akkor akár kicsit komolyabb halakkal is kezdhetsz: dél-amerikai törpesügerek, csigasügerek, vagy akár nagyobb akváriummal. 50l-esnél kisebbel nem érdemes kezdeni, mert sokkal nehezebb fenntartani benne a biológiai egyensúlyt. Ennél nagyobb (bár ideálisabb), de a technika jóval drágább hozzá.
Végül: egy ekkora szettet ki lehet hozni olcsóbban is, pl ha használtan, és/vagy külön-külön veszed a cuccokat hozzá, de ehhez nem árt némi tapasztalat, de szerointem így sem úszod meg 12-15 ezer alatt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!