Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csigaevő botia, Van valakinek...

Csigaevő botia, Van valakinek ilyen hala?

Figyelt kérdés
Pucolja a csigákat? Megvan a többi hallal? Tervezem ilyen hal vásárlását, mik a tapasztalatok?
2009. aug. 27. 14:01
 1/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nagyon szép hal, de 15-20cm nagyságú és nagy úszóteret igénylő rajhal. Minimum 3-4db- ot érdemes tartani, belőle.250-300Literes akváriumot igényel.A víznek lágynak és enyhén savanyúnak kell lennie és kristály tisztának. A hőfok 26-30C.Sűrű,növényzet,gyökerek,bújók.A talaj apró szemű, sima felületű sóder, vagy homok legyen.Megeszi a csigákat is, amúgy mindenevő.Kb ezek az igényei, a víz kivételével, mert mára már megszokta, a semleges PH-t és a kissé kemény vizet.De azért a lúgos eltolódásra érzékeny maradt, és meg is betegszik tőle.Békés természetű.
2009. aug. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Nekem csigaölő folyadék helyett ajánlották a kereskedésben. Sajnos csak egyedül van, de csigát nem láttam, mióta megvan.
2009. aug. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Képet tudtok mutatni?
2009. szept. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kép:

[link]


Nem tudom, biztosan, hogy eza neve, egyik ismerősnek van ilyen, és azt mondta, így hívják. Láttam már Pakisztáni Díszcsík néven is!

2009. szept. 9. 17:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez a Pakisztáni Díszcsík(Botia lohachata)!Vannak még fajtái,mint pl:bocia macrakanta.Narancsos alapon,fekete csíkkal. [link]

Amúgy az első válaszadóval egyetértek,jó infókat adott!

2009. szept. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem 3 botiám van és elég keményen irtják a csigákat.
2010. nov. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!