Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja a guppimnak?

Mi baja a guppimnak?

Figyelt kérdés
Reggel is észrevettem már hogy olyan furán úszik. Kicsit függőlegesen. Most meg a levélen pihen. Mi lehet vele és mit lehetne tenni?
2009. aug. 25. 21:47
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
Szia: Az a gond ezzel a tünettel, hogy számos oka, előidézője lehet.Ha a többi hal nem beteg, külön kell tenni és Aquafuránnal, vagy SERA Baktopur Direktel próbáld kezelni.Az aksiban csinálj vízcserét és használj SERA Aquatont.Erősen szellőztess.Írd le, hogy van e esetleg más tünet.SN.
2009. aug. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Van fejlemény, igazából a kérdésből kihagytam, hogy kb 2 hete megdöglött egy guppi( szerintem halpenész), elmentem állatkereskedésbe kérdeztem mit lehetne tenni, ajánlotta valamilyen direkt-et. De arról olvastam, hogy nem kell egyből ahhoz nyúlni. Vizet cseréltem és most az van, hogy az a hal amelyik beteg volt az most úgy tűnik jobban van, de viszont egy másik meg elpusztult, gyakorlatilag 1 óra alatt, este 8kor még emlékszem hogy láttam nem volt semmi baj, aztán fél 10kor pedig megdöglött. És black molly-k is vannak a vízben és azokkal nincs semmi baj. Köszönöm előre is ha tudsz segíteni
2009. aug. 28. 22:11
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
A halpenészt Parakill és Dezinfekt együttes használatával lehet kezelni, vagy Sera bactopúr és fishtamin. Jó még a xantakridin is. Tegyél a vízbe a Sera Baktopúr Direktet, amit vettél, az gyakorlatilag az Aquafurán drágább változata és gátolja a baktériumok szaporodását. Ha jelentkezne a halpenész a fenti szerek valamelyikével kezeld.
2009. aug. 29. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!