Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valakinek sikerült már aranyha...

Valakinek sikerült már aranyhalnál puffadást megszüntetni? Egyszerűen nem járok sikerrel.

Figyelt kérdés

2 példányt tartok (6-7 cm-esek) 150 literben, külső-belső szűrővel, sok növénnyel, heti 25% vízcserével. A hőmérséklet 22-23 fok, de szobában kevesebbet nem tudok elérni. Ennek kivételével tökéletesek a tartási körülmények.

Etetés jó minőségű táppal (Sera, SAK), illetve forrázott zöldséggel. Az egyik semmitől nem puffad és aktív marad (a nagyobbik), a másik viszont kevéstől is felpuffad és a hátára fordul. A tápot beáztatom, keveset adok belőle. Ma például a nagy 12 szemet, a kicsi 3 szemet evett, mégis rosszul van. Egész nap a hátán fekszik a felszínen. Ez már így van fél éve (2 éve élnek nálam), tehát nem új keletű a dolog és úgy néz ki nem halálos, mégsem tartom tarthatónak.


Valaki talált már megoldást erre?



2012. dec. 26. 16:36
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Aha, én is ettől félek, hogy ilyenek, csak nagyon idegesít, hogy gyönyörűek, 2 éve élnek otthon (szüleimnek készítettem az akváriumot 2 éve karácsonyra), azóta gondozzák őket tisztességgel, aztán nehéz megmondani nekik, hogy így sincs rendben a dolog.


Jobb lett volna egy sügéres még annak idején, de úgy gondoltam, hogy ez egyszerűbb lesz nekik. Hát tévedtem.


Na, azért megpróbálom a kezelést, azzal nem vesztek semmit. Hátha valamilyen kórokozó is gátolja az emésztést. Mikor vettem őket, minden nyavalyájuk volt, lehet, hogy maradt valami makacs kórokozó a szervezetükben, ami nem öl, csak gyengít.

2012. dec. 26. 21:00
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a 10-es választ is, megpróbálok néhány nap antibiotikumot koplalással, aztán óvatos etetést. Az a baj, hogy a növénymix nagy része eddig is borsó volt, és volt hetente egy koplalónap is, tehát ez magában nem segít.

A süllyedő kajákra is megpróbálom átszoktatni őket, de csak újévig van időm, utána már csak távsegítséget tudok nyújtani.


Köszönöm a sok hasznos tippet.

2012. dec. 26. 21:08
 13/17 Platypus ***** válasza:
Azzal nagyot tévedsz, hogy egy antibiotikumos kezeléssel nem vesztesz semmit. Nagy mennyiségben kiirtod vele a szűrőbacikat, kis mennyiségben meg rezisztens kórokozókat gyártasz vele. Gyógyszerezni csak indokoltan szabad, és csak úgy, ha pontosan tudod, mit akarsz kezelni. Halaknál a bélgyulladást általában nem is baktérium, hanem Hexamita egysejtűek okozzák, és spéci gyógyszer való rá, nem antibiotikum.
2012. dec. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
(10. vagyok) ne gyógyszerezd, csak koplaltasd. Valószínű nem bakteriális eredetű probléma, hanem genetika + talán etetés. A SAK kajához még nem volt szerencsém, de a Sera Goldy-val pont ilyen jellegű problémám volt: az oroszlánfejű aranyhalam elkezdte elveszíteni az egyensúlyát tőle, úgyhogy a 3. etetés után megkukáztam és onnantól kezdve csak lesüllyedő kaját kaptak meg a Koko's goldfish forum felhasználóinál bevált házikosztot.
2012. dec. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Metrodinazolt ajánlott az állatorvos, utánanéztem, a Hexamitát is ezzel kezelik. Bélrendszeri betegségekre jó, széles spektrumú antibiotikum, embereknél is. És természetesen karanténban kezelném, tehát a szűrőbaktériumokkal és a megerősödött kórokozókkal nem lenne gond. Az viszont tényleg ellene szól, hogy a halak amúgy egészségesek, nem jelentkezett a lyukak a fejen sem, nincsenek legyengülve, van étvágyuk és aktívak. Valamint hogy genetikailag sok a bélproblémájuk, tehát ennek nagyobb az esélye.


Hát próbálkozok akkor koplaltatással és minimális borsóval egyelőre, aztán majd meglátjuk. Köszi mégegyszer.

2012. dec. 26. 22:40
 16/17 Platypus ***** válasza:
A Metrodinazollal amúgy is van egy komoly probléma, mégpedig hogy receptre lehet beszerezni humán Klion tabletta formájában. Amit gonorrheára szoktak szedni az emberek...
2012. dec. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Az a legkevesebb, már beszereztem. De nem fogom használni, ha nem muszáj. Ma nyers borsót kaptak, kb. negyed szemet fejenként. A nagy teljesen jól van, túrja az aljzatot, a kicsi pipál, kicsit nehezebben, de le tud úszni, nem borul el, de feldobja a víz. Etetés előtt ilyen baja nincs. Ettől függetlenül aktív maradt, de jobban örülnék, ha semmi nem látszana rajta etetés után.
2012. dec. 27. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!