Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valakinek sikerült már aranyha...

Valakinek sikerült már aranyhalnál puffadást megszüntetni? Egyszerűen nem járok sikerrel.

Figyelt kérdés

2 példányt tartok (6-7 cm-esek) 150 literben, külső-belső szűrővel, sok növénnyel, heti 25% vízcserével. A hőmérséklet 22-23 fok, de szobában kevesebbet nem tudok elérni. Ennek kivételével tökéletesek a tartási körülmények.

Etetés jó minőségű táppal (Sera, SAK), illetve forrázott zöldséggel. Az egyik semmitől nem puffad és aktív marad (a nagyobbik), a másik viszont kevéstől is felpuffad és a hátára fordul. A tápot beáztatom, keveset adok belőle. Ma például a nagy 12 szemet, a kicsi 3 szemet evett, mégis rosszul van. Egész nap a hátán fekszik a felszínen. Ez már így van fél éve (2 éve élnek nálam), tehát nem új keletű a dolog és úgy néz ki nem halálos, mégsem tartom tarthatónak.


Valaki talált már megoldást erre?



2012. dec. 26. 16:36
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Egyébként ha nem kap enni, akkor a kisebbik is tökéletes formában van, épek az úszók, a pikkelyek, gyors és aktív. Csak a kaja vágja haza, bármi is legyen az.
2012. dec. 26. 16:38
 2/17 anonim ***** válasza:
Enyémek így döglöttek meg
2012. dec. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Jó, ezt értem, de ennyivel nem elégszek meg, az oka érdekelne. Ha nem találok megoldást, akkor inkább nem próbálkozok velük tovább akváriumban, elajándékozom őket tóba és másba kezdek.
2012. dec. 26. 16:45
 4/17 anonim ***** válasza:

Sose tartottam aranyhalat, (nem is tervezem) de az érdekelne, hogy milyen fajta aranyhalak?

Nem valami ilyen túltenyésztett változat? Mert akkor nem csodálkoznék.


Amúgy általánosságban (mert másféle halakat azért tartottam:)) annyit tudok mondani, hogy ha fél éve így szenved, nem sok esélyt látok jelentős javulásra.

Vannak ilyen halak, nem lehet mit kezdeni velük.

2012. dec. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Ilyesmi az alakjuk:

[link]

Nem a természetes torpedó, de nem is agyontenyésztett gömböcök.

Tudom, hogy problémás halak, de azért sokszor látni szépen megtermett példányokat. Itt is rendben van minden, nagyon idegesít, hogy 20 év tapasztalattal nem tudok velük mit kezdeni.


Szívesen utánaolvasnék, ha lenne erről valami szakirodalom.

2012. dec. 26. 19:26
 6/17 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy alakra nem túltenyésztett, de ezeket is tudják rosszul tenyészteni.

Két kérdésem van:

- a tápok, amikkel etetsz lesüllyednek az aljzatra?

- amikor forrázott növénnyel eteted őket, akkor sem javul a "felfordult" hal?

2012. dec. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nem süllyed le a táp, csak fenn fogadják el.

A növénnyel való etetésre kevésbé reagál rosszul, de mivel az lesüllyed, sokkal kevesebbet eszik belőle, így amiatt is lehet ez.


Most utánaolvastam azóta szegediallatorvos.hu-n, meglepően jó tanácsokat adnak halakkal kapcsolatban is, találtam is hasznos információt.


Szoktam látni a hal ürülékén légbuborékokat, ez az emésztőrendszer betegségére utalhat, baktériumok miatt. Úgyhogy ezt próbálom meg kezelni, valamint csak növényekkel etetni őket valahogy. Kézhez kell majd szoktatni őket, hogy ne szennyezze annyira a vizet és hogy pontosan lehessen porciózni.


De azért várok még továbbra is tanácsokat.

2012. dec. 26. 20:17
 8/17 A kérdező kommentje:
De egyébként növénytől is felfordul, csak nem annyira sokáig. Most egyébként a nagyobbik is nehezebben úszik, de nem fordul fel. Biztosan ellenállóbb. De úgy néz ki, hogy ugyan az lesz a bajuk.
2012. dec. 26. 20:21
 9/17 Platypus ***** válasza:
100%
Ez alapvetően nem fertőzés, hanem genetikai hajlam. Az emésztőrendszerük gyenge, nem képes normálisan feldolgozni a táplálékot, ezért a gázképződés. A zöldségetetés segít rajta, de vannak olyan halak, amik nem gyógyíthatóak ki belőle. Sokáig képesek elélni a dologgal, de azért nem jó nekik így. A süllyedős tápra át lehet szoktatni őket. Az aranyhalak alapvetően iszapból táplálkoznak, a tieid megszokták a lebegő kaját és ellustultak.
2012. dec. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem próbáld ki a lesüllyedő tápot. JBL Goldpearls nálam bevált. Ezt is ugyanúgy áztatni kell etetés előtt. Ha elsőre nem fogadják el, hagyj ki néhány nap etetést (nem ártasz nekik vele), ha éhesek lesznek megtalálják a kaját ;) Aranyhalaknak a természetes viselkedése (lenne), hogy az aljzaton keresgéljék a kaját, vissza lehet rá szoktatni őket.


Ha ezek csak a vízfelszínről fogadják el a kaját, valószínű egy adag levegőt is beszipákolnak vele, ami belezavarhat az úszóhólyaguk működésébe. Vannak olyan aranyhalak, amiket jobban érint. Esetleg próbálhatnál néhány nap koplalást + sótlan, főtt, héjából kiszedett borsó etetését, hátha az rendbe rakja a gyengélkedő halad (a borsónak nagyon magas a rosttartalma, ami kipucolja a hal bélrendszerét levegőstől, mindenestől).


Persze bakteriális fertőzés is lehet, de az osztott farkú, összenyomott testű aranyhalakra kifejezetten jellemzőek a bélrendszeri problémák. Úgyhogy mielőtt elkezded őket gyógyszerezni, ezt kellene kizárni.

2012. dec. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!