Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 30l nano, hogyan?

30l nano, hogyan?

Figyelt kérdés

[link]


Szeretnék egy 30 literes nano akváriumot berendezni egy bettának. Erről az oldalról milyen aljzatot és mit rendeljek, hogy a növények amiket beültetek életben maradjanak.


Valamint növény tippeket is szívesen vennék.


Előre is köszönöm!


2012. dec. 21. 17:07
 1/7 bamboochatheone ***** válasza:
Miért pont innen? Nagyon nem jó az akváriumi kínálatuk, szerintem valami más boltot keress ha tényleg jó akváriumot akarsz berendezni.
2012. dec. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A kérdésemre szeretnék választ kapni, ha lehetséges. Köszönöm!
2012. dec. 21. 20:07
 3/7 bamboochatheone ***** válasza:
Akkor a kérdésedre a válasz: ezen az oldalon nincs olyan aljzat amellyel minden feltételnek megfelelne. Vagy festett gagyi vagy horribilis áron van vagy csak táptalaj amire kellene még valamilyen díszkavics.
2012. dec. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az oldalról én se rendelnék aljzatot, azok tényleg gagyik. festettek, ami nem nyerő egy dolog.

Viszont a 30l-es Aquael szett kezdésnek jó dolog, nekem is abban vannak garnéláim. Igaz, ahogy nézem, mostanában emelték az áraikat egy kicsit, de még így is olcsónak számít, pláne, hogy ingyen kihozzák. Szállításra viszont számolj 2 hetet, az én esetemben addig tartott nekik. Persze érdeklődtem közben náluk, hogy mi van, mindenre készségesen válaszoltak, segítőkészek nagyon.


Egy bettának 30l-es akvárium elég lesz, ráadásul ezen van üvegtető, amiről gondolom tudod, hogy a bettának kell. Növény tippeket én nem tudok adni, nem tudom betta mellé mit szokás rakni.

2012. dec. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat akkor :) Akkor csak az akváriumot rendelem innen, az aljzatot máshonnan veszem.


Kérhetek esetleg tippeket milyet vegyek?

2012. dec. 21. 21:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem JBL Manado van. Ez inkább növényes akváriumokban szokásos talaj, meg a garnélások is szeretik. Jópofa, ahogy a garnélák megemelgetik az egyes szemeket, és lelegelik az algát. :D Olcsóbb fajta talajok közé tartozik, viszont minőségi.


Aztán bettához mintha azt olvastam volna, hogy jó lehet a sima kvarchomok is. Ugye a betták általában sötétebb színűek (persze láttam videón már fehéret is, de nem ez a jellemző), úgyhogy én valami világosabb fajta aljzatot néznék a helyedben. Csak arra figyelj, hogy ne színezett legyen, hanem természetes színű.

2012. dec. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 bamboochatheone ***** válasza:
Igen, a Manado nagyon jó talaj low-tech aksikba. Ha profibbat szeretnél, rengeteg növénnyel és CO2-vel akkor viszont legalább Pro-Soil-t vegyél.
2012. dec. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!