Sylvani vagy Sera fénycsöveket vegyek inkább? Vagy mi a legjobb akváriumi fénycsőmárka? (Édesvízi akvárium)
ha T8 kell, akkor meg ez
Nem a márka a fontos, hanem az, hogy megfelelő legyen a fénycső színspektruma és hullámhossza. Egy sima Osram 860 vagy 865-ös daylight is tökéletes, ami nincs 1000 forint. Sokan használják. A Cool whinte csöveket nem ajánlom, azok mindig előhoznak valamiféle algát. Olyan csövekről van szó, ami személyes tapasztalatom alapján igen csalóka a spektrumgrafikon alapján megítélve.
Mellesleg pont két olyan márkát sikerül ide írnod, ami némileg kivétel, így folytatnom kell soraimat.
A Sera, ahogyan sok más akvarisztikai 'márkanév' nem gyárt fénycsöveket, a legolcsóbb kínai cuccokat veszik és írják rá a Sera feliratot, majd eladják többszörös áron. Nekem volt nem egy, borzasztóan rossz fénycsövek. Volt, ami tönkrement, ami nem, az rohamosan vesztett a fényerejéből.
A Sylvania pedig az, amit az élmezőnybe sorolnék. Nem olcsó, de egy igazán minőségi brit gyártó (nem, nem német, de ebbe most ne menjünk bele), hosszú évek óta van jelen a piacon saját, minőségi csöveivel, de sajnos errefelé mégsem túl ismert, pedig megérdemelné. Nekem még egy sem hibásodott meg, és a fényerejét is marhajól tartja hosszú ideig.
Más kínai, mint a Hailea vagy egyéb olcsó csövek is tökéletesek. Attól, mert olcsó, még nem rossz. Jó a színösszetétele, jó a hullámhossz, nem kell drágábbat venni. A fénycső az fénycső, egyik sem csinál csodát vagy tragédiát. Világít, ez a dolga. A lényeg, hogy hosszú távon működjön, márpedig működnek, a Seránál biztosan tovább, ezért úgy gondolom, nyugodtan be lehet ruházni egy olcsóbb csőre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!