Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halak kibírják az utat...

Yep kérdése:

A halak kibírják az utat Budapestről Nyíregyházára?

Figyelt kérdés

2012. nov. 25. 15:43
1 2 3
 11/21 anonim válasza:

És mit csinálsz te ott? Takarítasz? Ha az Atyaúristen mondaná, akkor se csinálnék soha ilyet a halaimmal! Attól, hogy nem olyan helyen dolgozok, nekem is van tapasztalatom és én is olvastam már erről.

Majd a kérdező eldönti, hogy kinek hisz, és kockáztat-e.

2012. nov. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
istenem, itt szállításról van szó kedves utolsó, nem pedig a tartásukról :D Szerinted hogy kell akkor őket szállítani? 15 liter / hal?
2012. nov. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
a 6.válaszolónak adok igazat mert a halaimnak nem lett SEMMI bajuk az úton.Nagyon is jól vannak.Köszönöm a hasznos válaszokat.:)
2012. nov. 28. 20:21
 14/21 anonim ***** válasza:
45%

# 11/


És őszintén, az kit érdekel, hogy TE, mint hozzánemértő laikus mit csinálnál a halaiddal?


Ettől még így fogják az állatokat szállítani A-ból B-be, akkor is ha fejen állsz.

2012. nov. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
A halakat nem szokták olyan nagy távolságokra vinni. Normális embernek meg sem fordul a fejében ilyesmi! Megveszi a saját városában, vagy vmi közelebbi településen! A tenyésztőtől sem hiszem, hogy 1 literes zacskókban szállítják!
2012. nov. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
Ja, és nem vagyok "hozzánemértő laikus" több éve tartok és vásárolok halakat, és az üzletben is megkérdezik, hogy mikor érek vele haza, nem én találtam ki.
2012. nov. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Hogy elvagytok tévedve :D


"nem viszik nagy távolságra" hát miért ne vinnék? Van hogy 2 országon keresztül is elviszik :)))))



"Nem vagyok laikus, szoktam vásárolni halakat"


Nagyszerű hogy veszed a halakat, de attól még fingod nincs a szállításukról.

2012. nov. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogy a MO-n "forgalomban" lévő halak 90%-a KÜLFÖLDRŐL származik és kb. 40%-uk ÁZSIÁBÓL?! Csupán 10% magyar tenyészet!


Szerinted Ázsiából hogy a túróba hozzák ide a halakat? Vagy csak Szlovákiából?


Te nem is laikus vagy, hanem egy totál hozzánemértő okoska...

2012. nov. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

Ó, igen?? És szerinted, te magadat nagyon okosnak és mást hülyének tartó hozzászóló, Ázsiából mennyi idő alatt ér ide? Azt hiszed, hogy 1 literes zacskókban szállítják a halakat?!?! (Mert ebből indult ki a vita!) Nyilvánvaló, hogy gondoskodnak róluk, biztos, hogy vagy cserélik a vizet, vagy levegőztetik. Ázsiából nem ér ide pár óra alatt! ha nem is azonnal, de kis időn belül elpusztulnának (lehet, hogy el is pusztul sok).

Hiába szólogattok itt be nekem, hogy attól, hogy veszem a halakat, még "totál hozzánemértő okoska" vagyok, amikor megveszem, az eladó is mond ezt-azt, aki ÉRT hozzá, nem úgy mint TI, akik kamuznak itt, hogy az Atyaúristen halárudájában dolgoznak (ami nem jelent semmit)! Én azt mondom, hogy aki ÁLLATBARÁT, az nem szállítja több órányi úton 1 literes zacskóban a frissen vásárolt halait, amik amúgy is stresszhelyzetnek vannak kitéve! Ha nem is döglenek meg, biztos, hogy sz@rul érzik magukat. De nyugodtan csináljátok, azt hiszitek, hogy ez jó így nekik, veletek is ezt kellene csinálni...

2012. dec. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Igazad van. Tényleg nem 1 literes zacskóban szállítják ázsiából a halakat. Hanem 10 literes edényekben. Jó sokat.


Vedd már észre magad istenkém.


Aztmondod az eladó azt mondja, akkor te elhiszed. Ide írt egy eladó, arra zat mondod, az nem jelent semmit hogy eladó. Na akkor ez most hogy francban van?


De végülis tökmind1. Hihetsz akármit, attól még úgy lesz, ahogy itt elég sokan írják :DD


Most gondolj bele. Mondok egy kis számot. 1000 darab dániót, az ország egyik végéből a másikba szerinted hogyan szállítják? Egy 400 literes akváriumban???(mert lehet még az is kicsi nekik tartani).


Hogy képzeled ezt el? Van egy kamion, aminek a hátuljában több 200-300 literes akvárium, mindegyik fűtővel, szűrővel, világítással. És akkor a logisztikai központban beirják, hogy diszhal.info rákeresnek a gyöngygurámira. Nicsak, 100 liter egy pár. Akkor a kamionban lévő 100 kompletten ellátott egyik akváriumba rakhatunk 2 pár gurámit. Okés maradt 99 akvárium amit berendezhetünk. Vicc vagy :DD


Van állatbarátság, és van kemény valóság. Nem minden hal éli túl, ez is tény :))

2012. dec. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!