Sera fil 120-as belső szűrő-így kell járnia?
Ezt nem gonoszkodásból írom, de a Sera szűrő egy hulladék mind, egytől egyig. Ez a belső szűrő már ránézésre is kerülendő. Resun, stb., ami hasonlóan néz ki, mind-mind-mind...
2012. okt. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
A levegőztetéstől függetlenül a rotor gondolom szépen jár, így azt tanácsolom, ne használd a levegőztető csövet. Tedd fel az esőztetőt, ha úgy állítod be, hogy fodrozza a felszínt, az elég, nem kellenek bubik.
2012. okt. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
3/12 A kérdező kommentje:
Ennek most nagyon nem örülök,tegnap vettük és nem tudtam mellette aludni,úgy morgott. Most megcsináltam esőztetősként,de így még hangosabban csapja a vizet,ha pedig kicsit jobban alányomom már meg sem mozdítja :( Akkor ezek szerint ezt már így kellene megszoknom? Gondolom másra nem cserélik ki,egy drágábbra sem? Volt egy Eheim 10.000-ért vagy az sem jó?Egyébként köszönöm,hogy írtál!
4/12 A kérdező kommentje:
Talán mégis sikerült úgy megcsinálni,hogy csak fodrozza a vízfelszínt,ez tényleg elég nekik,így bubik nélkül is?
Nem kell csobogtatni, csendes megoldást válassz. Nyomd a felszín alá nyugodtan, a lyukakat irányítsd enyhén a felszín felé, ha hullámzik, az elég. Ha megfigyeled, a porlasztás által vízbe juttatott buborékok a vízben nem durrannak ki, hanem a felszínen szűnnek meg. Ebből adódóan a víz a felszín mozgása által köti meg az oxigént, és nem a buborékoktól lesz oxigéndús.
A víz alatt érdemes kicsit megdöntögetni, megforgatni a szűrőt, ugyanis ha levegő szorul bele, attól is lehet hangos. Ha viszont ezután is morog, azzal sajnos nem tudsz mit csinálni, ezek a szűrők már csak ilyenek. Ettől csak hangosabb lesz.
Az Eheim értelemszerűen egy komolyabb kategória, természetesen jobb. Viszont szerintem csak a hangja miatt nem fogják cserélni neked, kivéve, ha nem valami jó ismerősöd a boltos.
2012. okt. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
6/12 A kérdező kommentje:
Így most elég halk,nem is gondoltam volna :) Legalább most nem kell felesleges kört futnom a boltba meg vissza. Nagyon köszönöm a segítségedet!
Végülis kiegészítésnek jó, nem tudom milyen szűrésed van mellette. Külsővel megy az akvárium, vagy csak belsőkkel?
2012. okt. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
8/12 A kérdező kommentje:
Hmm..Ezek szerint ennyire nem értenek hozzá mások,mivel a kérdésedből számomra az derült ki,hogy ezen kívül még kell más berendezés is az akviba(persze a melegítőn és ezen a szűrőn..kívül)? Nekem azt mondták ennyi elég és én is azt hittem. Még nem raktam át a halaimat,szerettem volna megteremteni nekik az alap baktériumkultúrát. Belsőt terveztem és megköszönném ha leírnád mi szükséges még az akvi működéséhez? Egyébként 6 páncélosharcsámat és egy csapat neonhalat szeretnénk bele. Azt is leírnád ezenkívül mit javasolnál még a későbbiekben melléjük? Tetrák,törpe/mézgurámik,betta,baltahasú lazac,díszcsík...?1-2fajtát szeretnénk még és annyit amennyi jól érzi magát velük egy ekkora helyen.
9/12 A kérdező kommentje:
80cm hosszú, 35cm széles, 37cm magas az akvárium. Jelenleg világos aljzat van,de valószínű átváltunk sötétre. Világítás van(a márkáját most nem tudom).
Ha jól értem, akkor egyedüli szűrés. El kell szomorítsalak, ezek a szűrők legfeljebb vízforgatásra és némi mechanikai segítségre jók olcsó pénzért. A parányi szivacs biológiailag szinte semmit nem csinál, 30 literbe is kevés lenne erre a célra. Ha megnézed, például az Eheim PickUp szűrőknek többször ekkora tartálya van kisebb teljesítmény mellett. Ez nem véletlen, ugyanis a szűrőfelület, a tartály mérete sokkal fontosabb, mint a nagy teljesítmény. 103 literre mindenképp kellene egy külső szűrő, ha az anyagiak nem engedik, akkor minimum egy olyan belső, ami több rekeszes, így el tudsz benne helyezni némi biológiai szűrőanyagot. Viszont még ilyen belső mellett is óvatosra kell venni a haltelepítést.
2012. okt. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: