Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit kell csinálni a fűzfaággal...

Mit kell csinálni a fűzfaággal mielőtt beleteszem az akváriumba?

Figyelt kérdés
Szedtem pár szép csavart fűzfaágat hogyan kéne "előkészíteni"?. már teljesen szárazak.

2012. okt. 7. 10:04
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Le kell vágni a fáról.
2012. okt. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Xd azért annyira hülye nem vagyok...

Nembaj ez megér egy zöld pacsit :)

2012. okt. 7. 10:23
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is pont ez jutott eszembe a kérdést olvasva.


Tapasztalataim nincsenek fűzfaággal, de a megszokott módszer, vödör vízbe rakni, és lekötni a víz alá egy nagy kőhöz. ( ha rárakod a követ akkor eldeformálódhat, sőt sérülést is okozhat, kivéve ha raklapkocka vastagságú ágról beszélünk.) Szóval ha kötöd, akkor azt is látod mikor fog elsüllyedni. Persze van hogy több hónapig is eltart, a vizet cseréld rajta rendszeresen.

2012. okt. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben.Esetemben kb15 cm hosszú és 1,5 mm vastag ágacskákról van szó. Most egy befötes űvegben àznak, de még a felszínen vannak. Kb mennyi idő mire kész lessz? És hány naponta cseréljem a vizet?
2012. okt. 7. 12:53
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem belerakhatod most is, semmi nem lesz, kész van az már, én bele szoktam szúrkálni a talajba, na de van hogy kirepül. olyat is csináltam már, hogy pl nylon zokniba raktam kavicsokat, csináltam kis zsákot belőle, és rágumiztam a faág aljára azt úgy raktam a kavicsba, úgy már tutira lent marad.
2012. okt. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amúgy miért akarsz az akváriumba fűzfaágat tenni? Mondjuk a halaknak jót tesz egy kis szalicin. Vagy mégsem?
2012. okt. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Bár igazából én úgy szoktam, hogy szedek fűzfaágat és egy kartondobozba felrakom a szekrény tetejére, egy hónapra száradni. Mert ugye az még él, tehát mittudomén ha száraz és nincsenek benne élő szövetek, akkor már kevésbé rothad el a víz alatt. Mert ha még él, akkor meg fog feketedni, de raktam be úgy is, nem lett attól se semmi. Vékony ágak nem számítanak. Csak ilyen nagy vastag nem jó szertinem, vastagot ne rakj bele.
2012. okt. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi :) mostmár félórája-órája főzöm, igy próbálom felgyorsítani a folyamatot :)
2012. okt. 7. 16:34
 9/9 YourDestiny ***** válasza:
Ajj, azért egy óráig ne főzd, 10-20 perc is elég lett volna. Ha ázik egy hete, szerintem mehet az akváriumba, de elmerülni egy ideig nem fog.
2012. okt. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!