Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 25 literes akváriumom,...

The Nuke kérdése:

Van egy 25 literes akváriumom,5 db guppival. Mehet még bele hal, vagy úgy dobjam ki az egészet, ahogy van? Mióta megláttam ma haveromnál az 500 literes akváriumot, pár szép nagyobb hallal, azóta nem is érdekel a sajátom. Mehet még 1-2 hal bele?

Figyelt kérdés
Most vettem 2 napja az akváriumot! Pont a halak miatt. Barátom mondta, hogy ad halakat, ha szerzek akváriumot. Hát vettem kompletten egy 25 litereset. Szűrő/levegőztető, melegítő, világítás minden. Elvan benne ez az 5 guppi, úgy látom. A víz (nagyon kicsit) zavarosnak tűnik még.
2012. szept. 26. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
kezdjük ott hogy 30 liter alatt nem lehet gerinces állatot tartani... Ha több halat, igazi akváriumot akarsz vegyél nagyobbat.:) És olvass sokat a témában!
2012. szept. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Alapból kevés a 25 liter, 30 alatt nem tarthatnál semmilyet. Guppi meg ha fiú és lány van vegyesen úgy túl fognak szaporodni hogy kifolynak az akváriumból. Én a helyedben megpróbálkoznék visszavinni az egészet a boltba, és egy nagyobbat vennék. Én is 3 év alatt szántam rá magam egy "nagy" akváriumra (112 liter) de sokkal szebb látvány és az is örömteli hogy látszik hogy jól érzik a halak benne magukat. :)

Ajánlom hogy olvasgass utána a dolgoknak alaposan, én fél évig olvasgattam, és informálódtam. hidd el megéri! :)

2012. szept. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

én is most veszek majd akváriumot de még egy hónapot az olvasásra szánok! szóval finoman fogalmazva is nagyon elsietted!


1. irdatlanul pici a hely 5 guppinak, akik szaporodnak mint a nyulak :)

2. mielőtt a halakat beraknád (beraktad volna) kell(ett volna) várni egy hónapot, hogy "beérjen" a víz, azaz, hogy a kellő mikroorganizmusok elszaporodjanak (ami nem történt meg)

3. eszedbe ne jusson ebbe több halat beletenni, ha te is szép és nagy halat akarsz indulj minimum 112 literről :) én is ezt fogom tenni, bár nem tervezek nagy halat belerakni, mert minél nagyobb a hal, annál nagyobb vízmennyiséget és kiúszóteret igényel

4. a barátod se érthet hozzá túlzottan, ha így minden informálódás nélkül, a frissen felállított akváriumodba adott neked halat...szegény halak...gondolom a még klóros vízbe kerültek :(


olvass még és inkább add vissza a halakat...ha ennyire sem értesz hozzá, nálad csak megpurcannak valszeg :)

2012. szept. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ő ért hozzá, persze nem úgy, mint 1 profi. :)

Mondta, hogy várni kéne minimum 2 napot!


Nem klóros vízbe kerültek, direkt kútvizet hoztam, 60 méter mélyről. :)

Úgy érzem hamar le fogom cserélni, legalább egy 100 literesre.

2012. szept. 27. 07:06
 5/8 anonim ***** válasza:
az a gond, hogy az sem a legjobb...nincs meg a kellő bacikultúra...édeskevés az a két nap, de az is sokat jelent, hogy legalább nem csapvízbe kerültek :)
2012. szept. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
viszont szerintem tetszeni fog neked is és a halacskáknak is, ha lecseréled nagyobbra ^^
2012. szept. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
100 literes lesz, már meg is van az akvárium, csak majd 1 kis ambíció kell hozzá, hogy összerakjam. :)
2012. szept. 29. 08:14
 8/8 Darkkingdom ***** válasza:
Ahogy te mondtad: "ambíció kell hozzá hogy összerakd" Ha így állsz neki az elején akkor el se kezd... ne az 500 litert vedd alapul mert akkor a 100 literessel sem fogsz foglalkozni....
2012. szept. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!