Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elgondolkoztatok már azon,...

YourDestiny kérdése:

Elgondolkoztatok már azon, miért tesznek minden fűtőbe pont piros jelzőfényt?

Figyelt kérdés

Tudom, hülye kérdes! :)


Oké, a power általában piros szokott lenni, de mondjuk a zöld nem lenne szebb és nyugisabb? Olyan jól beleolvadna a környezetbe. Meghát gondolom a halak is szeretik, a növények is zöldek, bár nem tudom mennyire képesek megkülönböztetni a piros és zöld színárnyalatot.



2012. szept. 21. 11:33
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ne szédüljetek el ettől a kérdéstől. Tegnap sötétben ránéztem és eszembe jutott eszembe jutott, valahogy zavart az a piros. Muszáj volt kiírnom :)
2012. szept. 21. 11:36
 2/16 anonim ***** válasza:
Enyém narancssárga :D AquaEl 150W-os. :) De amúgy igazad van, hogy a zöld tényleg jobb lenne...csak mondjuk azt nehezebb is lenne észrevenni, hogy működik. Mondjuk nekem így is nehéz, mert dugig van növénnyel az akvi. :)
2012. szept. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én nem is látom, hogy működik e vagy sem, úgy eldugtam, de még nincs hideg, akkor se fáznak ha nem fűt :D
2012. szept. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
És a szűrők mért olyan rondák? Én tudnék szebb dizájnt is alkotni, mondjuk egy vasfának, kőnek álcázva, vagy valami, ami jobban beépülne egy akváriumba. Nem csak egy kocka lenne ami sehogy sem illik a képbe.
2012. szept. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem az Eheim szűrők nem tetszenek. Hiába azok a legjobbak -állítólag-. Nekem az is AquaEl, tök jól beleolvad a fekete hátterembe, a növényektől meg nem látszik az se így. Mondjuk ilyenkor jó a külső szűrő, háttér mögé építve. :D
2012. szept. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#2: Piros az, csak olyan mutáns hülye LED vagy mi az, kicsit sápadt, amolyan sárgáspirosnak tűnik. Talán még a használati utasításon is említik, hogy piros jelzőfény, de ebben nem vagyok biztos, lehet, hogy a régi Sera fűtőm papírján említik. :)


Hable: Hát igen, olyan ez, ahogy lenni szokás; ha A-ban jó valami, B-ben rossz, és fordítva. A Resun és efféle fekete színű, egyszerű kialakítású szűrők szerintem jól megbújnak, azok még nem olyan rondák, de a minőség... A nagy gyártóknál megint a kinézettel van gond, hiába jók, rá nem lehet nézni a szűrőkre :)

2012. szept. 21. 12:36
 7/16 bamboochatheone ***** válasza:
Azért ilyen színű mert nem LED van bennük hanem rendes izzószálas "égő". Gondolom sorba van kapcsolva a fűtőszállal a világítás és a LED nem bírná el az áramerősséget.
2012. szept. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Tényleg, ez logikus..


A szűrőből nekem az aquael tetszik, de mi a fenének raktak a közepére egy szürke csíkot? Azért, hogy majdnem beolvadjon a fekete háttérbe, de azért mégse teljesen?

2012. szept. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Platypus ***** válasza:
Szerintem szimplán azért piros, mert ez egy szép meleg szín amiről melegre asszociál az ember, így hatásosabbnak érzi a kütyüt, mintha zöld lenne. Tudom, baromságnak hangzik, de félelmetesen sok helyen kihasználják az ilyen apró dolgok jelentőségét a marketingben.
2012. szept. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hát látszik, hogy ízlések milyen különbözőek :) Nekem az Aquael és Eheim szűrői a legcsúnyábbak. A csík nem tudom minek, talán valami védjegy akar lenni :)
2012. szept. 21. 13:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!