Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek a mostani...

Mi a véleményetek a mostani Díszállatos boltok élőhal kínálatról? Valamint az akvarisztikai kellékek árairól? Most a nagyobb boltokat vesézném ki.

Figyelt kérdés

Nekem eléggé negatív a véleményem. Ha valahol nagy a kínálat akkor ott nagy az elhullás és legalább 2-3 betegséget nyomban találok a kínált halakon. Persze ez rögtön elveszi a vásárlási kedvemet. A különböző durvább algásodásokról nem is beszélve (fonal alga leginkább).

A legtöbb hal jó esetben 2 évig él ez nem vonatkozik az elevenszülőkre mert azok talán ha 1-et aztán szép lassan egymást követve elhullanak. Felvetődött bennem a kérdés, hogy nincs e ennek köze a tenyésztőknek. Lehet nyugodtan megcáfolni én csak a saját tapasztalataimat mondtam el!

Azt még hozzátenném ,hogy a körülmények és a víz értékei jók tehát nem tudható be az elhullás a rossz körülményeknek. Mindenkinek várom a véleményét és panaszait!


2012. aug. 31. 21:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Anya többet tudna mondani erről. ő ilyen halmániás, szereti a kis élőlényeket. Én nem tudom megkülönböztetni az egészséges és az egészségtelen halakat, tény viszont, hogy néhány kereskedésben eléggé koszos az akvárium, az én problémám inkább az, hogy kb uyganaz az 5-6 hal van az összes ilyen boltban
2012. aug. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, beletrafáltál. Már nekem is nagyon elegem van a nagyobb kereskedésekből. Egyszerűen undorító, ahogy ott a halakkal bánnak. Nekem a Camponás ZooDom-ból lett elegem az elmúlt évek során. Tele vannak ronda, deformált, beteg és megtépázott halakkal. Nincs olyan akvárium, ahol ne lenne egy. És ilyenkor az embernek nincs is kedve olyan akváriumból halat választani, ahol rothad egy tetem. Havonta letakarnak egy akváriumot, mert a boltban lévő kilós halakat képtelenek gondozni és aztán csodálkoznak, ha gombás vagy úszórothadásos lesz. De persze azért hozzák a tenyérnyi márványsügéreket. Az eladók is förtelmesek. Azoknak a lusta, bunkó, ostoba embereknek amúgy semmi közük az állatokhoz. Nem értenek hozzájuk, bénák és csak szerencsétlenkednek. Komolyan mondom, amikor képesek kiejteni a hálóból a halat, amikor kifogják én esküszöm szívem szerint otthagynám őket. Ha az igazgató lennék az első dolgom lenne, hogy kirúgom őket. Dióhéjban nagyjából ez a véleményem róluk!
2012. aug. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Dioxyde ***** válasza:
hát én még régen láttam olyan talán 10-12 éves lehettem ,hogy volt egy bolt amiben volt 8-10 akvárium mellette pedig turkálóként is működött:D de hát ott volt pár teknős ami meg volt meredve már nem volt nekik semmi kimászó hely aztán elpusztultak meg volt jó pár hal ami elpusztulva volt az aljzaton.De már voltam olyan boltba is ahol koszos sárga büdös vízben voltak a halak volt jó pár elpusztult is közöttük.Miskolcon is voltam pár boltban ott volt mikor tok halat árultak és aszonták nagyobb akváriumban elvan:D
2012. aug. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Engem inkább az idegesít, hogy ha például vörös neonhalat akarok venni akkor annyira kövérek, hogy a piros színük nem is látszódik. Meg az hogy a diszkoszhalakat egyes helyeken szumátriai díszmárnákkal tartják. Hogy néztek ki szegény diszkoszok. Szakadozott úszók... És még külön sem tették őket ez után.
2012. aug. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Jó helyre kell járni, plázákat ki kell zárni a boltok listájából.

Nekem már lekorlátozódott az akvariumplusra (eszközök) és az aquadepora (halak) az érdeklődésem, máshová régóta nem járok. Ezekben a boltokban nem lehet csalódni, esetleg csak növényválaszték terén.

De a legtutibb akvarista.hu-n egyenes tenyésztőtől beszerezni mindent. Legjobb ár/érték arány, egészséges halak.

2012. aug. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Én csak azért nem neveztem meg egy Budapesti nagyobb kereskedést mert nem szeretek személyeskedni inkább kerülöm azt a helyet de néhány havonta benézek terepszemlét tartok hátha változott valami. Nemrég jártam "ott" és ez okozta a felháborodásomat. A legtöbb akváriumban beteg, torz halakat látni az egészségesek mellett. Persze nem egyszerű majdnem száz akvárium és megannyi hal gondozása de kizárt, hogy egy ilyen fertőből vásárolnék a meglévő akváriumaimba, hogy aztán kipusztuljanak a halaim és dobhassam ki a növényeket, aljzatot és dekorációt. A legtöbb felszerelés fele annyiba kerül a webshopokban.

Az eladókról meg csak annyit, hogy le sem szarják a vevőt de ha kérdezek valamit akkor sajnos alig kapok használható választ. Az még a jobbik eset ha valahol letakart karantén akváriumot látok telenyomva gyógyszerrel mert akkor tudom, hogy legalább megpróbálják kezelni a dolgot de itt még az sincs. Tudom, hogy az eladók keveset keresnek és nem csoda ha nem lelkesek a munkát illetően. Első körben az igazgatót kéne lecserélni aztán a jó alkalmazottak bérét felemelni és a bénákat kirúgni. Még annyit hozzá tennék amikor anno megnyitott és ott vásároltam az eladó annyira béna volt, hogy elvettem tőle a hálót és magam fogtam ki a választott halakat, hogy legalább ne irtsa ki az állományt a hadonászásával.

2012. szept. 1. 10:16
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én Németországban lakom, itt nálunk 2 nagy kereskedés van, ahol a-tól z-ig mindent be lehet szerezni, Fressnapf és a Kölle Zoo. Itt is futószalagon érkeznek a halak, biztos van elhullás is, de eddig akármennyire figyeltem, sosem láttam egy tetemet sem, az akváriumok is szép tiszták. Nem igazán keverik a nem összeillő fajokat. Habár az egyedszám itt is magas egy akváriumra, meg volt már, hogy láttam karantén feliratot, betegség miatt. A növények írtó drágák, viszont nagyon-nagyon szépek, nem algásak, zöldek, egészségesek és hatalmas választék van azokból is. Lényegében teljesen más mint azok a boltok, amikben Magyarországon jártam, a halárak viszont hasonlóak.

Itt van pár kép:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


(De annyit elárulok, hogy itt minden eladónak nagy szaktudása van, de így is csak a haszonra mennek.)

2012. szept. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Kedves előző válaszoló! Ezek a képek már tényleg emlékeztetnek valamire. Ez a Kölle Zoo tényleg fantasztikus, csak túl messze van... Itt élő állatot ezért nem érné meg venni, de már elmenni oda csodás dolog lenne.
2012. szept. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Gondolom az üzlet lehető legjobb állapotában készültek a képek. Azon sem lepődnék meg ha mindig ilyen rend lenne. A két ország között azért itt is megmutatkozik a különbség. Lényegében a hozzáállással van a probléma nem az üzletekkel. Szerencsére azért találni itt-ott jó boltokat.
2012. szept. 1. 17:13
 10/14 anonim ***** válasza:

Igen, nyilván Magyarországról nem éri meg ellátogatni ide, csak gondoltam megosztok 1-2 pozitív példát is. Általában mindig ilyen tiszta a bolt. Mármint ami az akváriumokat illeti. Mert persze, ahogy kifogják a halakat vizes lesz a padló meg hasonlók.


De pl. az itt vásárolt növényeket nem szoktam karanténozni sem, mert se alga se bármilyen élősködő nem szokott rajtuk lenni. Egy halam sem pusztult még el innen, pedig nem tegnap vettem őket. Ami még nekem nagyon tetszik, hogy van külön részleg olyan akváriumoknak, ahol azokat a halakat árulják, amiket helyi akvaristáktól kapnak, javában ugye elevenszülőket, de néha akad 1-2 érdekesség is, és ezek általában jóval olcsóbbak is.


Gyakran szerveznek összejöveteleket, előadásokat is. Legutóbb pl. Oliver Knott tartott egy kisebb növényes akváriumos előadást, meg be is rendezett ott egyet, azóta is ott áll az akvárium és csodálatos :)


Amúgy én nagyon meglepődtem a magyar boltokon. A közelünkben, amik vannak, elég gázak, csak azt hallom róluk, hogy inkább ne vegyek onnan halat. Hiába megyeszékhely a szülővárosom, szinte mindenért Budapestre kell menni, vagy interneten megrendelni.

2012. szept. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!