Milyen halakat tudok együtt tartani? és még pár kérdés lejjebb!?
Sziasztok!
már volt többször is akváriumom, de most tervezem egy 80*35*40 beszerzését! A bútort én tervezem meg alá ami már készen is van, autocadben is 3d-ben.
Az első kérdés: Sima bútorlapból szerelem össze az bírni fogja? ha szívesen segítesz akkor el is küldhetem neked a filet hogy megnézd a szekrényt, megköszönöm a segítséget!:)
A másik kérdés: Merre találok egy olyan magyar weboldalt ahol összegezve vannak az akváriumi halak és le van írva hogy mennyire békése, tarthatóak-e együtt más fajokkal?
Utolsó kérdésem: Belső szűrőt szeretnék mindenképp mert a külön levegőztető olyan hangos hogy nem tudok aludni mellette! Szóval olyan belső szűrő kéne ami közben a levegőt is befújja. Mint pl az EHEIM PUCKUP család. Kérdés hogy ez mennyire zajos típus?
Egyenlőre ennyi kérdésem van, köszönöm előre is a válaszokat! :)
A bútorlap ha jól van megtervezve akkor bírni fogja. Szerintem külső szűrőt tegyél ehhez mert kevés lesz a belső. Nem kell levegőztető mert elég ha a szűrő kifolyó ága fodrozza a vízfelszínt, ez elég oxigént old be a vízbe.
Halakat a diszhal.info-n tudsz nézni magadnak!:)
szia! szerintem bírni fogja, nekünk volt egy 100*50*50-es akvink egy sima ikeás íróasztalon volt benne vagy 20 kiló kő minimum+ a víz szóval ha az nem szakadt be akkor a tiéd se fog, de megpróbálom elmagyarázni, hogy én milyenre gondolok ami nem szakadna be, nem vagyok asztalos, se semmi ugyhogy csak elmagyarázom ahogy tudom :D szóval van a bútor alja, az alsólap arra ilyen keresztalakban vagy csak simán a felénél egy plusz tartó "lap"ot oldalt, nem tudom berakni és akkor a bútornak ilyen 2 oldalastartórésze lesz. szóval egy ilyen válaszfal és ha csukhatóra csinálod az még jobb mert akkor oldalra is tudsz rakni tartóléceket és úgy tuti nem fog beszakadni:)
[link] ezen az oldalon meg tudod nézni a halakat képről és amelyik tetszik annak a viselkedését és összelehet e rakni más halakkal
sajnos a szűrőre nem tudok érdemleges választ adni mert nem ismerem
Az összes belső szűrő tud levegőt befújni, és az összes szinte teljesen néma.
Viszont ha levegő beporlasztással akarod megoldani az O2 beoldást, az is hangos.
A vízfelszín erőteljes hullámoztatásával is megoldható az O2 beoldás, és az külsővel is lehetséges.
De belsővel is megszűrhető, csak nem a pickuppal. Nincs elég vízforgatása, ha rendesen beáll a szűrő, csak pangani fog a víz.
Egy belső szűrőnek az akvárium bruttó térfogatának minimum 6-7-szeresét meg kell forgatnia óránként!
Tehát neked egy pickup 2012-es szűrőtérfogatának a nagyságához kéne egy 700-800 l/h-s szűrő.
Az alap jó vastag bútorlap legyen. Nekem a 18 millis lap vas merevítésekkel 140 liter alatt hajlik, mint a fene, ki kellett polifoam-ozni rendesen.
Nincs szükség külön levegőztetőre, ugyanis a víz a felszín mozgása által köti meg az oxigént, vízfelszínt pedig minden szűrő mozgat. Ha komolyan gondolod a témát, én egy ekkora akváriumba már nem vennék belső szűrőt, mert:
1) nagy teljesítményű kell, aminek az ára már-már közelíti egy olcsóbb külső szűrő szintjét
2) a hatásfoka a töredéke egy vödrös szűrőhöz képest
3)a külső szűrők többnyire csendesebbek, legalább is az én tapasztalatom ezt mondatja, márpedig nálam már jópár belső szűrő megfordult. A külső szűrő egy teljesen más kategória minden szempontból, hidd el, megéri az árát, csak egyszer kell megvenni. Hónapokig gondolni se kell rá. A víz minősége és halbetegségek miatt is jóval kisebb eséllyel fog fájni a fejed.
A lényeg, hogy stabilan álljon a szekrény, ha kell merevítsd szanaszét :)
A legolcsóbb belső a Serafil 900:
Az AquaNova egy kicsit drágább, de jobb minőségű:
Ez a két szűrő jelenleg a lehető legjobb kínálat, utóbbiból a 800-as kéne, de itt nincs kínálatban, más webshop-on viszont biztosan kapsz. Mindkét szűrőbe kell biológiai töltet, ha nem is sok, de jó minőségű legyen. Erre olyan +2 ezer forintot kell szánni.
112 literhez ne spórolj a szűrőn, ennyit rá kell szánni. Sok későbbi kiadástól megkímélheted magad.
Ez a szekrény nem jó. Nem praktikus.
1 db hosszanti merevítés kéne, kettővel olyan pici szűk fakkok lesznek, hogy semmit nem fogsz tudni beletenni.
Vízszintes merevítésből sem kell ennyi, ugyanezért.
Pl ha külső szűrő lesz, az már nem is fér be így! 20-26 cm az egy bő arasz, egy kifogó háló is alig férne el.
Teljesen fölösleges ennyi anyag bele, nekem 150 literes van 1 középső merevítéssel, minden probléma nélkül.
A másik, hogy nem egyértelmű, melyik az alja, meg melyik a teteje.
Ha a sárga fiókos rész az alja, akkor az megint csak nem jó úgy.
A függőleges merevítéseknek pont az a lényege, hogy levessék a súlyt a földre. Nem az alsó bútorlapra, ami a levegőben lóg, és ugyanúgy meghajlik, hanem le, teljesen a földre!
Tehát vagy úgy csinálod meg mint a másik oldalt, hogy a bútorlap alatt közvetlenül a padló lesz, vagy ha raksz körbe szegélynek lábat, akkor a merevítés (1db) alá is kell tenned lábat, különben alig ér valamit.
Köszönöm!
Végül egy merevítést kiszedek akkor! A sárga fiókos rész a teteje lesz! :)
Szűrőnek egy külső szűrőt vegyél, vagy ha anyagi korlátokba ütközik a dolog akkor jó egy kb. 800-1000 l/h- állítható teljesítményű vízpumpa is egy nagy szivaccsal. Az előbbi esztétikusabb, de jóval drágább. Teljesen hangtalan, levegőztetés nem kell, elég ha fodrozza a vízfelszint a szűrő.
Csak hogy lásd mire gondolok:
Üdv,
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!