Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most komoyan ilyen drága?

Most komoyan ilyen drága?

Figyelt kérdés

Nekem 200 literes akváriumom van és hallottam, hogy ilyen méretnél már nemcsak belső hanem külső szűrő is kell. De ahogy nézegettem ezeket a külső szűrőket ledöbbentem, hogy milyen drágák. Most komolyan 30-40ezer a legolcsóbb, vagy van olcsóbb is? és egyáltalán minek kell ilyen?

Köszi a segítséget.


2012. júl. 27. 20:36
 1/5 bamboochatheone ***** válasza:

1. Nem mind ilyen drága, nézd meg azt Atman külsőszűrőket elég jó árban vannak, és kerámiatengelyesek meg kapsz hozzájuk 4 év garanciát.

2. Azért kell ilyen szűrő mert a belsőszűrőknek kicsi a tartálya ahova a szűrőanyagot teszed. És hiába növelik meg a gyártók a belsőszűrők vízforgatását emellé nem emelik a szűrőtérfogatot mert nem fér, és csúnya is. Amúgy milyen halakat tartasz?:D

2012. júl. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért kell, mert akkora víztömeghez akkora térfogatú szűrőanyag kell, ami elég csúnyán mutatna az akváriumba, így kívülre kerül egy vödrös szűrő.

Meg nem is nagyon gyártanak olyan méretű belsőt, ami meg tudná szűrni.

De csinálhatsz is külső szűrőt, olcsóbban is ki lehet hozni itt rengeteg ötletet találsz:

[link]


De 200 liter még nem olyan brutál nagy akvárium, egy jó mattenfilterrel vagy nagy szivacsos belső szűrővel is megszűrhető:

[link]


Vagy ilyenből egy nagyobb fajta:

[link]

Ilyen felületnövelt szivaccsal még hatékonyabb:

[link]

De amúgy gyári külsők között is vannak olcsóbbak:

[link]

[link]


A lényeg, hogy ezek a kis dobozos belső szűrők elég gyengék 200 literre.

2012. júl. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 bamboochatheone ***** válasza:
Ja de amúgy csinálhatsz sajátot is otthon ahhoz csak egy vízpumpa kell meg szűrőanyag.
2012. júl. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Még semmilyen halam nincs de mostanában fogom beszerezni őket. guppik, neonhalak, algaevő halak, dániók,...stb,ilyenekre gondoltam.:D

Jó ötletnek tűnik ez az otthon elkészíthető szűrő mert én ennyit nem áldoznék rá:/

2012. júl. 27. 21:42
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]

Itt ha lejjebb görgetsz vannak ilyen otthon barkácsolható külső szűrők.

2012. júl. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!