Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lehetséges ez?

Hogy lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Hoztam egy jókora fát az akváriumba, amit feldaraboltam és kiválogattam a legszebb részeket. Külön-külön megtisztítottam, majd kifőztem őket. A fa egyes részei egyáltalán nem színeznek, míg van, amely kifőzés közben tea színűre festette a vizet. Ez hogy van?

2012. júl. 26. 13:43
 1/5 sikítamacska válasza:

Nagyon is lehetséges , egyes fa fajták színezhetik a vizet.

Ha be raknád az akváriumba akkor azt is beszínezné.

Keress olyant ami nem színezi annyira.

[link]

2012. júl. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ez mind egy fából van. Én úgy vettem észre, hogy közvetlen a gyökér részből származó darabok színeznek, a többi nem.
2012. júl. 26. 14:12
 3/5 sikítamacska válasza:

Hát nem tudom nem vagyok nagy szakértője a témának de ha fát,gyökeret raksz az akváriumba az kisebb nagyobb mértékben színezni fogja a vizet , ez természetes egyes halak ilyen vízben érzik jól magukat , különösen a Dél-Amerikai fajok .

Viszont ha kicsit ásztatnád vödörben meg még párszor beraknád forróvízbe akkor szerintem jelentős mennyiségű festékanyag távozna belőle . Vagy szerezz olyan fát ami nem színezi annyira XD

2012. júl. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Honnan hoztad? vízpartról? Mert akkor lehet, hogy egy része már volt vízben és onnan már kiázott a csersav...
2012. júl. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kerti tóból adták oda. Lehetséges, hogy nem volt az egész fa a vízben. Az egyik darab egyik része engedi csak a színét, alaposan megvizsgáltam, forgattam ide-oda forró vízben, egyik-másik felét külön kiáztattam. Érdekes!
2012. júl. 27. 00:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!