Szerintetek 157,5 literbe milyen külső szűrő lenne a megfelelő?
Pont a szűrés, és így a szűrőtöltet az, amin nem nagyon tudsz spórolni, pláne egy erősen növényesített akváriumba.
A külső szűrők egyébként inkább biológiai szűrésre vannak kitalálva, és általában kell mechanikai szűrésnek rásegítés, egy belső szűrővel.
Ha ezt nem akarod, akkor külső szűrőből nagyon erős, túlméretezett szűrő kell, hogy meglegyen a vízforgatás akkor is, ha "beáll" a szűrő. (felére, 1/3-ára esik vissza a vízforgatás.)
Ez egy jó választás lenne szerintem, ár/érték arányban nagyon jó, (talán a legjobb) és elég erős, a beállást követően is marad benne tartalék.
Ezzel nem kéne belső szűrő.
Eleinte a csapokkal visszább lehet venni a vízforgatást, hogy ne kavarja annyira a vizet.
A gyári szűrőtöltet is egész használható. Kiegészítésnek esetleg valamelyik alkotóelemet (aktívszén) ki lehet cserélni pár liter siporaxra, mondjuk az elég drága, de annyi szerintem megéri.
Egyébként néha van halasboltokban kínai utángyártott "siporax" ugyanolyan jó.
Mivel azt mondtad nem sok hal lesz, inkább növény, ezért a szűrőtérfogatot lehet csökkenteni.
(bár a halak mennyisége relatív, itt nagy félreértések , és melléfogások szoktak lenni.)
Szóval olyan szűrőből, aminek jó a vízforgatása, és nem kell belső, kicsit kisebb térfogattal az ez:
Értem, hát 100 eurót szánok szűrőre, az kerekítve 30 ezer. Az általatok írt szűrő pont ennyibe kerül. Szerintetek az tuti lenne?
Kikérném a véleményeteket valamiről. Szerintetek a hosszúkás, vagy kevésbé hosszú, de magas akvárium mutat jobban? 45 centiméteres magassághoz 90 vagy 100 centiméteres frontüveget válasszak?
Jó lenne egy rajz, méretekkel, mert ezt így nem tudom elképzelni.
Mindegy, a lényeg, hogy a mértet érdemes a világításhoz igazítani.
T5-ös 39 W-os fénycsöveket használnék, azok kb ilyen méretűek, és elég gyakori, nem olyan csillagászati az ára, mint a ritkább méreteknek.
Ezek a csövek 85 cm hosszúak, arra rá kell számolni a foglalatot, lámpatestet, stb.
Van elképzelésed a világításról? Mert egy növényes akváriumban az egy igen fontos dolog.
Na azért nem lesz az olyan túlzottan növényesített. Gyepet nem akarok. Hátul törekedek a növényesítésre, mivel 3d háttér nem lesz. A köveket betekerem szépen mohával, de még pontos elképzelésem nincs. Viszont az akváriumot nem nehéz elképzelni. Az egyik oldala 45, a másik 25, így a front üveg ferdén fut. A magasság tuti 45, csak nem tudom, mennyire nyújtsam meg az akváriumot. 90 vagy 100 lesz, igazodnom kell ehhez-ahhoz.
A világítás tetőbe lesz építve, nekiállok barkácsolni. T8-as csőre gondoltam, gyakoribb, több a választék. Ha nem fér be a 90-es, akkor 75-ös, tudom, ritkább. 2 cső szerintem elég lenne, nem lesz túl mély az akvárium (a fal felé).
Nem mondanám, hogy 75-ös csőből több van, mint T5-ösből, mert ez a méret egyáltalán nem szabvány, alig van gyártó, ami ilyet csinál.
Mindenesetre arra számíts, hogy ezek csak 25W-osak, 2 db csővel is csak árnyéktűrő növényeket tarthatsz majd. Össze lehet válogatni azokat is, nem gond, csak ilyen hínárfélékkel ne próbálkozz.
Egyébként az akvárium geometriáját tekintve nem olyan nagy eltérés az a 10 cm, nincs jelentősége.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!