Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jól meglesznek így? Több...

Jól meglesznek így? Több imfo, természetesen lentebb.

Figyelt kérdés
Van egy 54literes akváriumom és van egy 10literes(kénytelen voltam beüzemelni,amugy csak elkülönítő volt.Régen vettem egy hím bettát neonok meg razbórák közé.Vettem mellé 2nőstény bettát,az egyik csípkedte a hímet,kénytelen voltam különrakni a kis aksiba ami csipkette a többit.
2009. júl. 10. 19:13
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Aztán most már a hím is csipkedi a másik nőstényt amivel együttmaradt.Most próbálom ,hogy hátha ha párzik utána lenyugszik,de ha mégdem,most a 10 literes aksit 2é választottam.meglesznek egy fejenként 5literes aksiban egymás mellett egy hím és egy nőstény betta,ugy,hogy még csak nem is szenvednek?van talaj növény fűtés világitás,és még egy kis levegőztető is megy nekik.
2009. júl. 10. 19:13
 2/14 anonim ***** válasza:
a bettanak eleg 5 liter viz is foleg ha van levego pumpa es melegito s novenyek ,amennyit uszkalnak az bovon eleg nekik
2009. júl. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi!Akkor lehet ha nem jön össze a szaporítás,és nem nyugszik meg,lehet hogy igy marad,3betta 3helyen,mert mindeni bánt mindenkit,pedig 1hím 2 nőstény.szoval,köszi.
2009. júl. 11. 10:08
 4/14 anonim válasza:

A hímet külön kell tartani a nőstényektől, spontán nem fognak szaporodni, ha együtt vannak is.

A Betta szaporítása nem különösebben nehéz, viszont roppant látványos, és érdekes, a buborékvárral, egyebekkel, de külön akváriumban lehet csak megcsinálni, mert az ivadékait gondozó hím Betta mindenkit legyilkol, még az anyát is agyonveri, ha mellette hagyod.

2009. júl. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszi.amugy egy plexi lap elválasztja őket.és volt párzás,de a habfészket nem gonsdozta,kipukkadt mind:S
2009. júl. 12. 21:16
 6/14 Salx Narval ***** válasza:
Én a hímet tenném a 45L aksiba a szebb nősténnyel, a másikat pedig elcserélném valami más halra, haltápra stb.Ha nem sikerül a szaporítás, és nem viselik el egymást a másiktól is megválnék. Ha már van egy plusz aksid, próbálj meg benne szaporítani más, neked tetsző halakat. Olyanokkal próbálkozz, amiből meg is tudsz tartani párat.Én nem mondanék le az ivadékgondozás örömeiről, csak azért mert egyszer rosszul választottam. Nekem szerencsém volt a bettákal, nagyon szelídeket fogtam ki, sem egymást sem a többi halat nem bántották. Amikor nagyon hajtott valamelyik hím, én is egy 50L aksiba tettem ki őket ívni. Ikrarakás után előbb a lányt, majd az elúszást követően a hímet is visszaraktam az eredeti helyükre. Nálam a fiuk között is, csak némi kergetőzés volt a legtöbb ami előfordult, na meg a páváskodás 10cm távolságból. Az igaz, hogy majdnem 300L-es az aksim, volt helyük elkerülni egymást.
2009. júl. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Salx Narval ***** válasza:
17-11 vagyok. Elnézést kérek elnéztem a méreteket.100 Literesnek néztem a 10Literes aksit. Természetesen így nem jó amit írtam.Bocsi.
2009. júl. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
ó,de jó is lenne ha 100literes lenne:)de sajnos nem,és egy darabig nem is lesz:S,dehát,ez van,addig meg fölösleges hova szaporitani:) hova teszem...?amugy a szebb betta tépi a hímem, és a csunyábbat a hím tépi,azt hagytam a nagy aksiba és a 10literbe elválasztva vannak a 2betta.Ugytünik megvannak,de lehet valami bajuk igy?van lámpa levegő talaj dísz növény fűtés meg egy két csiga is ha kajamaradék lenne,tehát nem lesz bajuk ha cserélem a vizet rendszeresen?(persze kezelem a vizet)
2009. júl. 17. 21:21
 9/14 Salx Narval ***** válasza:
Nem szeretnék vitát nyitni, haltartási dolgokban senkivel. A véleményemet leírtam, a 15Literes akváriumban...kérdésnél. A második oldalon találod 09-25-ös válasz az enyém.Olvasd el kérlek és döntsd el magad, hogy mi a jó.SN.
2009. júl. 18. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem találtam meg salx narval:).De sejtem mit írhattál,azthiszem,megpróbálom viszavinni a nőstény bettát(amelyik szép,de agrsszív) és akkor a hímet pedig hagyom a 10literben.Nem akarom a nőstényt büntetni azzal hogy kiteszem a 10literesbe,miközbe csak őt csipkedték,szoval megpróbálom neonhalakra cserélni.Csak simán visza lehet vinni,nem kell blokk,se semmi?Üdv:Lucky
2009. júl. 18. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!