Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek újra belekezdjek?

Szerintetek újra belekezdjek?

Figyelt kérdés

egy kb fél éve nincsen akváriumom, mostanában gondoltam arra, hogy lehetne újra, szerintetek szeptemberben újra kezdjem?

van egy 40litres akváriumom 3 nagyon jó teljesítményű (kb 400/h) vasfák...

milyen halat ajánlotok? nem kezdő vagyok

endler guppim még nem volt szerintetek?

köszönöm a válaszokat


2012. jún. 17. 22:57
 1/7 anonim ***** válasza:

400 liter/órás vasfát még soha nem láttam :)


Nehogy már mi döntsük el, hogy milyen hobbit választasz magadnak. Ha eddig volt akváriumod, akkor tudnod kell, hogy szeretsz-e vele foglalkozni, vagy sem. Ha abbahagytad, gondolom volt oka, meguntad vagy rosszul csináltad. Előbbin nem, utóbbin lehet segíteni és van értelme újrakezdeni.

Az endler guppi jó választás ekkora helyre.

2012. jún. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nagyon szerettem, csak sokat kellett vele foglalkoznom, és nem volt időm rá mert tanulnom kellett. most olyan halakat szeretnék amilyenek még nem voltak nekem és nincsen túl sok macera velük
2012. jún. 18. 08:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Jó az endler, de mi volt a macera a régi halaiddal? Kaját nekik is kell adni napi egyszer, este mikor már otthon vagy.
2012. jún. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Murr ugyanezt akartam írni:D

Szerintem ha van időd rá akkor igen.;) Nekem a guppik nem tetszenek, de ha neked igen akkor jó.

2012. jún. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem bűzlik a kérdés te nagyon kezdő vagy. Volt 40 literes akváriumod és ment. Leállítottad akármi miatt, de elraktad a cuccait.Eddig értem és világos. Ha már úgyis vesződsz vele, és ujj aljzatot mosol, újra kötözöd a vasfát, és növényeket veszel bele, akkor már miért nem állítasz kihívást magadnak? Kezded rögtön egy 100 literessel vagy nagyobbal? Mert ebben az esetben már nem sok lenne. Vagy lusta vagy?
2012. jún. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Megmondom én a frankót. Volt egy 40 literes akváriumod, ami tetszett (volna). Vettél bele vasfát, és színes halakat amiktől szép lett (volna). De igaziból sosem lett kész, sosem lett szép, mert mindig azt hittet hogy ez még így nem jó. Viszont nem is vesződtél vele eleget. Ezért a határozatlanság, és ezért az érzés hogy valami hiányzik. Kitudja?! Lehet most többet tudnál a halaidért tenni. De akkor ne 40 literben.
2012. jún. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a 40 literes ezekhez a pici halakhoz jól használható. Nekem pl a 2db 45 literesembe mindig jól beállt az egyensúly és nem volt algaproblémám, meg a világítást is olcsón megúsztam, hogy tudjak növényeket tartani benne.


A 112 literesbe viszont már volt algabajom, sőt a 200 literesbe meg pláne, főleg ha lusta voltam olyan sok vizet cserélni, vagy ha nem volt elég jó a szűrésem.

Ezekbe a nagyokba már barkácsolnom kellett egy jobb szűrést ahhoz, hogy meg legyek elégedve vele. Ezt nano halakkal mondom, mert őket a nagy méretű gyári belső szűrők simán beszívják, a gyári nagy külső szűrők meg ugye bazi drágák. Viszont egy kis akváriumba sokkal egyszerűbb, mert az olcsó kis szűrőkön alapból kicsik a rések, azok nem szívják be a kis halakat, tehát azon nem kell semmit alakítani, azok egyből használhatók mini halakhoz is. Nagy akváriumba nagy halakat könnyebb tartani ha csak belsőszűrője van valakinek.

2012. jún. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!