Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat és nővényt...

Milyen halat és nővényt tegyek az akváriumba?

Figyelt kérdés
Vettem egy 21 literes akváriumot. Azt gondoltam, hogy neon és guppy halakat tennék bele, bár nem tudom mennyire tanácsos csapathalat ilyen kis akváriumba. Ha azonban mégis csapathalat tennék bele akkor inkább érdemesebb csak egy típusból? Valamint milyen halat ajánlanátok ekkora akváriumba és mennyi nővényt kéne bele tenni? Már van egy fodros vizikalászom
2009. júl. 5. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Pont fodros vízi kalász? Úgy vetted? Nem mondta az eladó, hogy az milyen nagyra nő meg? Nekem is kicsi akim van (54l), teli van ilyen növénnyel, kb. 60-80 centis levelei vannak... A neon elég kényes a kemény vízre, meg szerintem annak nagyobb hely kell, de 10-12 guppit szerintem gond nélkül tarthatsz benne. Nem is kényes, megvan fűtés nélkül is. Növényt meg még vegyél valami kisebbet ha gondolod, valami törpe valiznéria jó lenne az előtérbe. :) A szifó még, ami mutatós, de annak kicsi az aki, azt csak 50 liter felett ajánlják.
2009. júl. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem mondott semmit, pedig ő "adta el" az akváriumot. Ráadásul még drágábban is adták el a növényt egy ezressel
2009. júl. 5. 16:32
 3/4 A kérdező kommentje:
És lehet valahogy ritkítani a növényt? Vagy valahogyan megoldani?
2009. júl. 5. 16:59
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem vidd vissza az üzletbe és kérd meg az eladót, hogy cserélje el egy másik, kisebb méretű növényre. Mond meg nyugodtan, hogy ezt a tanácsot kaptad.Nálam a 300Literes aksit is kinőtte. Ritkítással nem lehet befolyásolni a levelek hosszát, ami 1m fölötti is lehet. Javasolt növények:törpe vizikalász,májmoha,jávai moha,vizifű,kis levelű vizikehely,törpe nyílfű,cryptó vizikehely.
2009. júl. 7. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!