Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy tudom megállapítani hogy...

Hogy tudom megállapítani hogy mikor lesz ikra? És hogy hol van?

Figyelt kérdés
2009. júl. 4. 15:08
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
Vannak előjelek.A fiúk hajtják a lányokat, némelyik hím kiszínesedik, mások habfészket készítenek, vagy köveket, leveleket tisztogatnak.Látványos udvarlás, egymás körüli forgás,elkülönülés más halaktól.Ez fajonként változó.Ha ilyet vagy ehhez hasonló furcsa viselkedést tapasztalsz és a lány hasa folyamatosan nő, biztos lehetsz benne, hogy ikrát fog rakni.Az eleven szülők pedig hamarosan szülnek.Tehát a megnövekedett has jelzi.Ha leikráztak, ott fognak egy darabig őrködni, a többi halat elzavarják. Persze ezen kívül, még rengeteg formája van az ikrázásnak, ez csak egy kis töredék.Ha leírod milyen a halad, közelebbit is lehet talán tudni róla.
2009. júl. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
háth nekem díszhalaim vannak,mégbedig xhipo-k
2009. júl. 6. 14:31
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Hát akkor ők, már kifejlett kishalakat fognak szülni.A víz tetején fognak úszkálni. A szülők néha megeszik a saját kishalaikat, ezért tanácsos a szülés után elkülöníteni őket. Ha erre nincs mód akkor sűrű,növényzetet kell biztosítani, hogy elbújhassanak.Hínár, májmoha, vagy a vízi saláta dús gyökérzete, megfelelő lehet.Bármi nemű, halivadéknak való eledellel etethetőek.
2009. júl. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi
2009. júl. 7. 11:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!