Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vajon mit ehetnek a tegnap...

Vajon mit ehetnek a tegnap született guppi kishalak?

Figyelt kérdés

Tegnap született 15 kis guppi ivadékom, és csak a jávai moha közelében vannak. Ma reggel, mikor megetettem őket,ők nem jöttek fel, hanem ott úszkáltak a moha körül. de akkor mit ehetnek?

Etetés után a szülők lejöttek az akvárium aljára, és a kövekről ettek valamit.

Tehát a kishalak is a kövekről esznek?



2012. jún. 9. 07:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Biztos csipegetnek némi algát, de azért etesd is őket. :)

Csak vedd figyelembe, hogy kicsik is, meg hideg vérűek, szóval nagyon nagyon keveset esznek.

2012. jún. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi, de hogyan etessem őket, ha az aksi alján van?
2012. jún. 9. 07:50
 3/7 kezdo akvarista ***** válasza:
nekem is nemreg szulettek az elso 2-3 napig nem ettek de utana en a lemezes tapot aprora tortem es mikor megeheztek akkor ette belejonnek majd de naponta 4 5 szor adj eni es szemmel lathatoan fognak noni
2012. jún. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát oda teszed a kaját.

Lehet pl keményre főtt tojás sárgáját szétmorzsolni egy kis vízzel, (keveset, mint egy fél ribizli:)) felszívod fecskendővel, és odanyomod nekik. Vagy porrá tört lemezest is adhatsz, az is lesüllyed idővel. Főtt zöldségpürét is adhatsz, sóskát, répát stb. Azokból is nagyon keveset, mert keveset, mert nagyon könnyen túletethetsz, ami úgy lerontja a vízminőséget, hogy belehalnak a halak.

Inkább ez szokott a probléma lenni, a halak nem halnak éhen, megtalálják a kaját. Nem olyan tehetetlenek, mint egy kisbaba. :)

2012. jún. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nekem is a múlt héten született 15 guppim, külön akváriumban vannak a nagyoktól mert megennék őket, először a nagyok tápját porrá zúztam és azt adtam nekik, elsőre nem igazán ették, leülepedett az aljára és onnan szedték fel! De tegnap előtt vettem nekik ivadékhaltápot, ez rendes poros, ezt eszik.
2012. jún. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek
2012. jún. 9. 19:26
 7/7 anonim válasza:
A lemezes tápot morzsold össze és úgy ad nekik oda és enni fogják :))
2013. jún. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!