Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 5 törpe szívóharcsából 2...

5 törpe szívóharcsából 2 elpusztult, vajon mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

54L-es akvárium, hétfőn vettem őket és eddig úgy tűnt, hogy jól érzik magukat. A hőmérséklet 27-28 fok (most kis guppik miatt tartom kicsit magasabban), napi 2-3 L vízcsere, naponta 1 ml CO2 a növényeknek. Tegnap este adtam a halaknak vizibolhát, lehet nem volt friss, mert szinte egy bolhát sem láttam benne úszkálni. Lehet azzal vittem be valami fertőzést?

A guppik is nyugtalanok tegnap este óta, mintha ki akarnának jönni az akváriumból, ma lejjebb vettem a hőmérsékletet és egy kis oldott sót is adtam a vízhez, hátha a keménység miatt érzik magukat rosszul. Ezután vettem észre, hogy az egyik szívóharcsa elpusztulva fekszik az akvárium alján, egy pedig eltűnt, és egy harmadik állapota sem megnyugtató.

Mit gondoltok mi lehet a baj és mit csináljak a többi megmentése érdekében?



2012. jún. 7. 12:49
 1/4 Platypus ***** válasza:
Ez így szinte biztosan nem fertőzés. Megárthatott nekik a magas hőmérséklet, a só és a túl sok ammónia, ami felszabadulhatott a bolhából is, vagy egyszerűen nem elég jó a szűrésed, és ez a harcsa jóval érzékenyebb a guppinál.
2012. jún. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Valószínű a hőmérséklet lehetett a fő probléma. A vizet bejégkockáztam és ventilátorozom. 28-ról kb 26,5-re hűlt és máris élénkebbek a halak. A kisguppiknak meg remélem nem lesz gerincferdülése...
2012. jún. 7. 14:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is a magas hőmérséklet ártott meg nekik. Ezeket a kis harcsákat nem ajánlatos 24-25 C° fok fölött tartani.
2012. jún. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is néztem régebben, kisebb akváriumban, hogy 28 fokon az egyik törpeszívóharcsa kifeküdt a vasfára és gyorsan kezdte kapkodni a levegőt, mozgott a kopoltyúja ezerrel.

Nem nagyon bírják a meleget. Ventilátorozz nekik, azzal sokat segítesz.

2012. jún. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!