Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért ilyenek a növényeim?

Miért ilyenek a növényeim?

Figyelt kérdés
5 napja megy a nano növényesem.DIY CO2-vel(diffúzorral),1 w/liter világítással.Ez az első növényesem,tehát 0 tapasztalat,akvakertesz-hu-ról tájékozódom.Nagyjából csak stem növényeket ültettem bele:Hydrocotyle sp. japan,HM,Glosso.A glosso már hozza az új hajtásait,de a többi növény meg csak eldobálja a leveleit.Így szoknak hozzá a környezethez,vagy ez gond?És a stemekről azt írják,hogy 3 nap alatt gyökeret eresztenek,az enyéim meg egyáltalán nem.

2012. máj. 26. 18:43
 1/2 bamboochatheone ***** válasza:
Szerintem még korai, és alkalmazkodnak.
2012. máj. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valószínűleg, mert úgy hozták az eddigi levelet, hogy a víz felett voltak. A víz felett egy kicsit vastagabb erősebb leveleket hoznak, más félét mint amilyet a víz alatt, és ezek az emers levelek befulladnak a víz alatt és kidöglenek. De majd a víz alatt is fognak új leveleket hozni.


Nálam elég sok Hydrocortyle sp japan van, tettem a gyökerükhöz panzi aquaplantot és attól beindultak a növésben.


De akkor nőnek igazán szépen, ha nem baszogatom őket, pl ha vizet se sűrűn cserélek, csak egyszerűen hagyom őket békén.


Pl mikor áttelepítettem egyik akváriumból a másikba az egész pakkot, az első héten tök nyomottan nézett ki, és a második héten kezdett helyrejönni, ez abból látszott, hogy a levelek már szabályosan egy irányba álltak a fény felé. Utána el is kezdtek terjedni.


A glossoval meg nekem pont egy elég rossz tapasztalatom volt. Az eleinte úgy nézett ki hogy nőtt, egy darabig. Utána elkezdtek elsárgulni a levelek, valamilyen táphiánya lehetett és visszafogyott úgy, hogy a végére alig maradt egy szál, ami ilyen vízszintes csak volt pár kis levéllel.


A hm meg szintén olyan hogy táptabletta kell neki a gyökeréhez. Lehet pl JBL tápgolyót is tenni, ez sokat dob a szépségén.

2012. máj. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!