Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Beteg halat hol gyógyítják?...

Beteg halat hol gyógyítják? Van valahol halszakértő?

Figyelt kérdés
hiába nézem a halbetegségeket, nem illik rá teljesen semmi, de látom, hogy valami baja van
2012. máj. 24. 12:55
 1/7 Platypus ***** válasza:
Az akvariummagazin.hu fórumán vannak elég komoly hozzáértők. De ha nekünk leírod nagyon pontosan a tüneteket, lehet hogy mi is ki tudjuk sakkozni.
2012. máj. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha mást nem tudsz csinálni, bármilyen betegsége is van a halnak, ilyenkor érdemes ellenőrizni a vízminőséget, mivel a megbetegedések hátterében sok esetben az a hiba. persze vannak kivételek, de ellenőrizni sosem árt.
2012. máj. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

etettem vörös szúnyoglárvával, majd az egyik bettám nagy hassal 2 napos pihibe kezdett, látszott, hogy valami baja van, akkori döntésem a hason furcsán álló pikkelyek miatt az volt, hogy megkockáztattam, hogy elpusztul és hazahoztam.

Utat túlélte, egyik szeme is kidülledésnek indult, kezeltem sera bactapurral, majd a szeme szép lett és 50%-os vízcsere.

Mivel egy régi akváriumot indítottam újra neki fűtéssel egy hete és másnap hoztam új szűrőt így a víz biztosan nem ideális.

mostani állapot, hogy elkezdett sűrűn lélegezni és még mindig az akvárium alján pihen, étvágya sincs.

hasa nem pufi, nem látok semmi külső jelet, csak a gyors légzés nagyra nyitott szájjal..van még remény?

2012. máj. 24. 13:39
 4/7 anonim ***** válasza:

A felpuffadt has és az elálló pikkelyek egyértelműen a hasvízkór tünetei. Ez főleg a rossz tartási körülmények miatt alakul ki, a szervezet és az immunrendszer teljes megadására utal.

A kidülledt szem bakteriális vagy vírusos gócok miatt alakulhat ki, szintén a hal rossz állapota és a vízminőség miatt alakul ki.

A gyors légzés mérgezésre vagy sokkra is utalhat, mindkettő bőven érhette a halat.

A letargia és étvágytalanság pedig azt jelzi, hogy már nem igazán van remény.


Az ilyen súlyos betegségek már nem gyógyíthatóak és csak megfelelő tartási körülményekkel kerülhetőek el.

Szúnyoglárvával pedig nem etetünk bettát, mert bélgyulladást okozhat nála.

2012. máj. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem mintha annyira értenék a bettákhoz, de lehet hogy az etetéssel rontasz el valamit. Odáig jó hogy kezelted és helyrejött, de a kezelés is legyengíti. A helyedben fagyasztottal etetném, meg bettagran nevezetű cuccal és élő sórákkal. Szerintem az nem árt neki.
2012. máj. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Platypus ***** válasza:
Murr már összefoglalta a lényeget. Annyit tennék hozzá, hogy hasvízkórra nem jó a sima bactopur, csak a bactopur direct. A sima a nevével ellentétben nem baktériumok ellen hatékony. A hasvízkór sajnos egy olyan betegség, ami után soha többet nem lesz 100%-os a hal, még a legjobb körülmények mellett is.
2012. máj. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

igen, bactapur direct..bocsi, nem voltam pontos.

megőrjít, hogy nem tudom kitalálni mi baja, mitől kap egy hét után sokkot?..ha meg nem az a baj, akkor hogy mérgeződik meg egyedül kb 40-45 literben..de most részleges vízcsere, nincs más ötletem, ha a víz a baj, akkor ennek javítania kell.

köszi a válaszokat

2012. máj. 24. 21:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!