Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezt miért csinálja?

Ezt miért csinálja?

Figyelt kérdés

A nőstény platti a 1-1 pillanatra hozzáérinti a hasát a díszekhez és az akvárium alján úszkál folyamatosan... Sajnos kb. 2 hete teljes vízcserére volt szükség azóta folyamatosan hullanak a halak... 2 molly, 2 xifo, most a hím platti... A nősténynek is kezdődik valami... Van egy harcsám az fel-alá úszkál folyamatosan az üvegfalán... 3 tetra van azok "normálisak" az egyik hajtja a másik kettőt folyamatosan...

54 literes akvárium, szűrés, világítás van, a növények növekednek szépen (a gyökerek hatalmasak mindegyiknél), a víz nem zavaros (nem is volt az)... Múlthét csütörtökön volt 20% csere...


2012. máj. 22. 19:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Vérguppi! :D A guppik nem csipkednek, azokat csipkednék a xipho-k, ha kicsi a helyük.

A társítás nem ilyen fekete vagy fehér dolog, nincs 2 egyforma akvárium, és 2 egyforma habitusú hal. Vannak amiknél erősen egyedfüggő, hogyan viselkedik. De azért vannak klasszikus társítások.

54 literbe pl

[link] 8 db

[link] 4 db

[link] 1 pár

2012. máj. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

... szokás /szoktatás kérdése, egyed kérdése, betelepítés kérdése, és még 20 másik dologé.

Annyi, hogy ha nála bántják egymást, akkor átteszi egy másik akváriumba a sok közül, neked meg csak 1 van.

Meg nem kell keresni a bajt, mert jön az magától, szóval ha lehet, minél biztosabbra kell menni, fölösleges rizikózni.

Egyébként a betta meg a viti szerintem is elvan egymással, ha van elég helyük. A területtartásuk inkább a saját fajtársaikkal szemben erősebb, de ha a vitorlások el is kergetik a bettát, arrébb megy és kész. (Más kérdés, hogy akvarisztikai szempontból egyáltalán nem illenek össze)

Sok vitorlás együtt tartásánál a területvédő ösztön is sokkal kisebb, mint ha csak 1 pár van.

Viszont sokat csak ideiglenesen lehet együtt tartani, otthoni akváriumban, hosszútávon nem.

Egyébként ezt is leírtuk párszor, egy üzlet, csak egy ideiglenes halraktár, ahol ideig óráig kibírják a halak, vagy ha nem, az se baj, nem tétel pár döglötthal...

Semmi közük egy otthoni díszakváriumhoz, amit fenntartható élettérnek kell berendezni.

2012. máj. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Bocsánat amúgy, sajnos hajlamos vagyok összekeverni néha a nemtörődömséget a tapasztalatlansággal, azért írtam kicsit nyersebben az első választ.

Plázákban könyörgöm, ne várj szakmai tanácsot... Nézz be inkább az aquadepo-ba, és meglátod mi a különbség üzlet és szenvedély között. Vagy maradjunk a nyugati környékén, ott a rája díszhal, igaz, hogy kicsi és nem a legszebb bolt, de az üzletvezető csak a saját tenyésztésű halait árulja, az ár töredékéért és felelősségteljesen. Sokáig keresgéltem olyan boltot, ahol valamelyik hülyeségemre végre nemet mernek mondani, hát ez volt az első. Ha Endre van benn, akkor tőle nyugodtan kérdezhetsz. Meg itt vagyunk mi is.

2012. máj. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

20:54

Na igen, nekem pont ezzel van bajom, hogy nem fekete és fehér... Hanem mint Te is írtad az is elképzelhető, hogy a vitorlás és a hímbetta éldegéljen együtt viszonylag nyugiban.. Igyekszem megmenteni inkább ezeket a halakt de azért köszönöm az ajánlást is, hogy melyikeket lehet együtt tartani rendesen ekkora akváriumban...


Murr!


Nem gond, nem vettem fel csak egy kicsit meglepett! Nekem sem az a célom, hogy megveszem őket szépek egészségesek (ha azok) én meg 2 hét alatt lerendezem őket :S

A problémám az, hogy vidéken élünk és ha én tudok menni vásárolni (egy 2 és fél évessel főleg) a legrövidebb útvonal, leggyorsabban... Ehhez meg a plázák vannak jó helyen főleg hétvégén vagy délután... Néztem én az amazonast is csak annak se túl jó számomra a nyitva tartása... A legközelebbi akvarista bolt nekem 50 (!) kilométer (nem vicc) egy pici gyerekkel még úgy, hogy autóm van is komoly tervezést igényel... Se dugó, se késés, ne aludjon el a kocsiban mert akkor hiszti van ha felkel, mire éhes lesz itthon lenni stb...


Azt írod, hogy itt vagytok Ti is, hogy kérdezzek, ha nem tudok/tudunk... csak ahogy keresgéltem elég sok leugatós válasz van hasonló stílusban mint te, ahogy én kaptam az elsőt így az ember nem is igazán merne kérdezni! Elhiszem, hogy tapasztaltak vagytok (némelyikőtök profi is) mert a válaszokról ez látszik de 1-1 ember olyan osztást kap, hogy az nekem is kellemetlen holott csóri lehet, hogy csak ugyanolyan hülye hozzá mint én :)

Sokat ajánlottátok nekem is az e-bookot akvarista.hu-n (ott téged is megtaláltalak Murányi István-Murr, ha jól emlékszem) elolvastam nagyon jók mert tökéletesen leírják a berendezést az akvárium indítást de azokat nem, hogy miről ismerhetem fel időben a bajt.. Ehhez tapasztalat kell, ezért igyekeztem hozzátok fordulni.

Nekem is 2 és fél hétig ment halak nélkül növénnyel az akvárium mikor bele költöztek a halak a gyerek megviccelt... Akkorra már érdekesek lettek szerencsétlenek és jött a vízcsere...

Köszi mind a kettőtöknek!

2012. máj. 22. 22:29
 15/18 A kérdező kommentje:
Azzal együtt, hogy ahogy írjátok amúgy is eltettem volna ekkora akváriumban a halakat láb alól... Bízom benne, hogy azért meg tudok küzdeni vele és túlélik!
2012. máj. 22. 22:32
 16/18 anonim ***** válasza:

"Murányi István-Murr"

Az nem ő, Murányi = Mur, és nem Murr.

2012. máj. 23. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Platypus ***** válasza:

A kereskedő nagyon ritkán szakértő, ezt sajnos a legtöbb kezdő akvarista megszívja. A Betta például egyáltalán nem agresszív hal, csak és kizárólag a saját fajtársait utálja(de azokat nagyon) és még azt a néhány halat, ami a fajtársakra emlékezteti. Ha kénytelen vagy plázás boltokban vásárolni, akkor neked kell megtanulni amit meg kell, mert a választásaidban nem hagyatkozhatsz az eladóra. A westendes boltban nemrég láttam egy csíkfajt, amit soha korábban sehol. Nem tudták elmondani, mik az igényei, se a latin nevét, az általuk feltüntetett fantázianevet meg nem is ismerte az internet. Ennyi alapján akár egy fiatal óriáscápa is lehetett volna...


A teljes vízcserével kiirtottad a biológiai szűrésed, most éppen az ammóniamérgezéstől gyengültek le a halak, ami padlóra küldte az immunrendszerüket. Ha nem oldod meg a szűrés problémáját, akkor egy hét múlva jön a nitritmérgezés is. A vízben mindig vannak kórokozók, amik alapvetően nem tudnak bajt okozni, csak ha valami már kikezdte a halak egészségét. A te akváriumodban alapból sem voltak rendben a dolgok, csak idő kérdése volt, hogy valami baj legyen. Egy kifejlett xifó 10 centinél nagyobbra nő, képzeld bele az 50 literedbe.

2012. máj. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

uhh... kapom itt bőven az infokat...

Nekem a srác azt mondta, hogy ezek nem nőnek sokkal nagyobbra és kb 4 centisek lehettek... Most már eléggé haragszom a srácra meg magamra is! Bár mondjuk ő profi módon csinálta tényleg a munkáját! Eladta, én itthon 2-3 hét alatt kinyírom és megyek veszem a következő adagot míg meg nem unom...


Hát bízom benne, hogy meg menekülnek, most indulok lassan azért a parakillért leírnátok, hogy kell akkor csináljam?

Ha sajnos mégis sikerült őket lassan elrakni láb alól akkor úgyis hozzátok fogok inkább fordulni tanácsért...

2012. máj. 23. 12:56
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!