Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezt miért csinálja?

Ezt miért csinálja?

Figyelt kérdés

A nőstény platti a 1-1 pillanatra hozzáérinti a hasát a díszekhez és az akvárium alján úszkál folyamatosan... Sajnos kb. 2 hete teljes vízcserére volt szükség azóta folyamatosan hullanak a halak... 2 molly, 2 xifo, most a hím platti... A nősténynek is kezdődik valami... Van egy harcsám az fel-alá úszkál folyamatosan az üvegfalán... 3 tetra van azok "normálisak" az egyik hajtja a másik kettőt folyamatosan...

54 literes akvárium, szűrés, világítás van, a növények növekednek szépen (a gyökerek hatalmasak mindegyiknél), a víz nem zavaros (nem is volt az)... Múlthét csütörtökön volt 20% csere...


2012. máj. 22. 19:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szenvednek, ne csodálkozz, hogy hullanak...

A halaid 150 litertől tarthatóak együtt, most pedig a rossz vízminőség és stressz mellett még darakórosak is (vagy esetleg bársonybetegség és egyéb paraziták jöhetnek szóba).


Igazából kezelhető lenne a helyzet, ha biztosítani tudnád az alapvető szükségleteiket. Most annyit tehetsz, hogy lecserélsz 30% vizet, aztán parakill turbót kezdesz adagolni, a fűtést felcsavarod 27 fokra. Aztán 3 naponta 30% vízcsere, parakill újra adagolása kétszer, a végén pedig 50% vízcsere.

Aztán ha rendbe jöttek kezdhetsz új gazdát keresni nekik, vagy új akváriumot, mert ez így nem fog menni...

2012. máj. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Valami nagyon nincs rendben. Legyengültek, és valami parazita, vagy penészgomba támadta meg, azért vakarózik.

De a fel alá úszkálás is tünete valaminek, szóval ez egy általános gyengeség, és az immunhiány miatt támadja meg őket most minden kórokozó, ami csak jelen van. És minél gyengébbek, annál többféle betegség fog elhatalmasodni.


Az immunhiány lehet mérgezéstől, stressztől, rossz kajától, kb ilyen sorrendben van a valószínűsége is.

Mert ha teljes vízcsere kellett, akkor lehet, hogy a biológiai szűréseddel van gond, és akkor mérgezés miatt gyengültek le.

De amúgy alap esetben sem egy egészséges felállás, sem ekkora méretben, sem ilyen egyedlétszámmal nem lehet tartani ezeket a halakat. Nem véletlenül kell nekik élettér, a mollyknál ez a puszta tény, hogy kis helyen vannak, kevesen, simán elég ahhoz, hogy bestresszeljenek, leálljon az immunrendszerük, és ha a stressz nem viszi el őket, akkor a legelső arra járó kórokozó megteszi azt.

2012. máj. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

milyen 150 liter?

Miért? Amikor vettem őket azt mondták ők teljesen jól együtt tarthatóak 54 literben... Mi az a darakór? És akkor a többi miért nem "szenved"?

Te válaszoltál kb. 2 hete a kérdésemre mikor írtam, hogy a gyerekem megtréfált és a "koszos" akvárium aljzatot beborította az akváriumba és teljesen sárszerű lett az egész... ezért lett vízcserés... Értelemszerűen nem volt ennyi állott vizem így ezt a vízelőkészítőt öntöttem bele (a klórtalanítót)


A darakórnak a halakon meg kell jelennie vagy először csak vízben kezdődik? Kb másfélhete hullott el az első halam és 2-3 naponta a többi... A bársonybetegségnél mit kell látnom rajtuk?

2012. máj. 22. 19:57
 4/18 A kérdező kommentje:
A bársonybetegséghez azt írja, hogy pipálniuk kéne de ez sincs meg... és nem is soványak...
2012. máj. 22. 19:58
 5/18 A kérdező kommentje:
A mérgezés lehetséges... Mert az első kérdést ezzel kapcsolatban írtam ki, hogy meg volt a sajnálatos vízcsere és azóta őrült módjára úsztak fel-alá... A mollyk meg a xifók
2012. máj. 22. 20:00
 6/18 anonim ***** válasza:

Ezek a dolgok nem zárják ki egymást, mondjuk 95% , hogy kezdődő darakór, ami a mérgezéstől/stressztől kialakult általános gyengeség miatt terjed.

Hogy hány literben, milyen egyedszámban, ilyen nemi arányban kell őket tartani, nem vita tárgya, a jelenlegi feltételek alkalmatlanok ezeknek a halaknak a tartásukhoz, koszos aljzat, vagy teljes vízcsere ide, vagy oda.

Az maximum rásegített az amúgy is elkerülhetetlen folyamatra.

2012. máj. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
jó oké, ezeket megértettem és tudomásul veszem. Most hogyan tovább? parakill turbó? Etessem vagy ne etessem őket? mekkora akváriumra lenne szükségük? 3 tetra és egy platti + a harcsa, amit "tisztán tartás" miatt ajánlottak... Honnan tudom meg, hogy melyik halat milyen akváriumban tartsam, ha a szakemberek mást "ajánlanak"?
2012. máj. 22. 20:18
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

A parakill turbo jó, ne etess, levegőztess erősen, emeld meg a hőmérsékletet. 1 válaszban le van írva, de máshol is rákereshetsz a darakór kezelésre.

Lehet, hogy nem tudod megmenteni őket, mert elég hosszú ideje tart ez a dolog...

Halak igényei: [link]


Az említett tanácsadók pedig valóban szakemberek, mert elvégezték a kereskedelmi sulit, eladó szakon. És jól is végzik a dolgukat, hiszen eladnak, becsomagolják az árút, adnak számlát, stb.

Az akvarisztikához viszont általában tök hülyék, tisztelet a kevés kivételnek.

2012. máj. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Oké ez így meglesz, bízom benne, hogy meg is maradnak de már csak arra lennék kíváncsi, hogy honnan fogom tudni hogy melyik melyikkel tartható együtt? Mert Akartam volna guppikat amire azt mondta a srác, hogy nem kéne mert semmivel sem tartható együtt mert csipkednek... Ezt egyik oldal sem írja le... Néztem én a diszhal.infot ami tényleg tök jól leír mindent a halakról csak azt nem, hogy melyik melyiket tolerálja... Nekem azt mondták hogy a xifók és a mollyk 2-2 darab maximum tök jól elvan már egy 50 literes akváriumban is...
2012. máj. 22. 20:37
 10/18 A kérdező kommentje:
ja és megjegyzésként a vitorláshalakkal tartott együtt egy koronás bettát és nem bántották egymást... Azt mondta hogy minden csak szoktatás kérdése (westend, aluljáró szint) mert ezeknek sem szabadna elviselni egymást mert területvédőek... Én meg elhittem...
2012. máj. 22. 20:43
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!