Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Azt szretném kérdezni hogy az...

Azt szretném kérdezni hogy az normális ha egy törpe (mini) tarisznyarák levedli mind a 2 ollóját?

Figyelt kérdés

2012. máj. 11. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
nem, a törpének úgy tudom nem nő vissza
2012. máj. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Táplálkozást így elég nehezen tudja megoldani, az gáz ha beszorult az olló. Nekem is van pár klassz kis rákom, és azt tudom hogy a lábai visszanőnek. De szerencsére ollóját még egy sem veszítette el. Általában az szokott a baj lenni, hogy túl kis helyen tartanak több példányt, és így a vedlés után van hogy "összekülönböznek" egymással. Ilyenkor néhány végtag vesztéssel jár a dolog. ( nálam csak egyszer fordult elő a fél év alatt 2 hátsóláb elvesztése.)
2012. máj. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
mennyi Idő alatt nő vissza a lába?
2012. máj. 11. 15:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyjából 1 hónap.

Olyankor gyorsabban vedlik. és látszik is a helyén egy kis kinövés.

2012. máj. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ilyenkor fontos a jó tartási körülmény, hiszen mielőbb kell pótolnia a szükséges tápanyagokat, kitint, meg mittom én, amiből a rák van. Szóval nem elég hogy a páncélját kell erősíteni, de még a hiányzó végtagot is pótolni kell. Nem szabad kivenni a levedlett páncélját, mert kb egy hét után elkezdi enni, és az is szükséges a megerősödéshez.
2012. máj. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!